Клімкін сподівається, що вже влітку українці зможуть їздити без віз до ЄС

|

Жодних перешкод для отримання Україною безвізового режиму з Євросоюзом на сьогодні немає. Про це заявив міністр закордонних справ України Павло Клімкін, передає Цензор.НЕТ.

віза

“Безвізовому режиму на сьогодні нічого не може завадити. Ми зробили зразкові реформи в рамках безвізового режиму. Це не спроба додаткової реклами. Європейський Союз буде дивитися, як працює антикорупційна система та міграційний менеджент. Як і за тим, як ми продовжуємо реформування. Якщо не буде ефективного виконання, виникнуть запитання з боку ЄС. Я сподіваюся, такого не буде. Це наша відповідальність”, – сказав Клімкін.

Водночас він зазначив, що Європейський Союз турбує можливість збільшення нелегальної міграції, про що говорять деякі європейські політики.

“Ми теж маємо контролювати, щоб не було спроб використовувати цю ситуацію для нелегального працевлаштування. В принципі, сьогодні в Європі є політична готовність до безвізового режиму для України. В тих же Нідерландах чітко відрізняють його та результати свого референдуму. Є відомі 72 вимоги, які нам потрібно виконати. Як тільки Європейська комісія говорить, що це зроблено, пропозиція буде передана на розгляд Європарламенту та Європейської Ради. Там уже буде ухвалюватися рішення. Для мене особисто це важливо, бо я починав переговори по безвізовому режиму. Сподіваюся, цього року ми його отримаємо. Для мене це буде друге звершення після Угоди про асоціацію,” – зазначив Клімкін.

Міністр також висловив сподівання на те, що українці зможуть без віз відвідувати країни Євросоюзу вже цього літа. “У європейських структур процес розгляду триває два-три місяці. Вони ніколи не поспішають. Але рішення має бути”, – резюмував Клімкін.

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...