ОСТАННІ НОВИНИ

Експерт пояснив, чому гривня «падає» вслід за рублем

|

Українська валюта знецінюється, бо російські банки в Україні скуповують долар, тим самим завдаючи українській економіці болісних ударів. Таку думку висловив екс-заступник голови Нацбанку Олександр Савченко ув інтерв’ю виданню Главком, передає кореспондент Львівського порталу.

гривня

На думку експерта, падіння курсу національної валюти пов’язане із паузою України у відносинах з МВФ.

«Якби ми, наприклад, тричі отримали по півтори мільярда, наші золотовалютні резерви були більшими», – заявиви він.

Основною «ямою», в яку «падає» гривня, Олександр Савченко називає російські банки, що функціонують на території України та «вивозять» валюту до сусідньої Російської Федерації.

савченко«Я би, насамперед, пов’язував падіння гривні з падінням російського рубля. Якщо проаналізувати останні стрибки знецінення російської валюти, то на наступний день зазвичай падає гривня. А має бути все з точністю до навпаки – те, що погано для Росії, добре для України. Рубль падає через зниження ціни на нафту і газ, а ми знаходимося серед країн, які тільки виграють від падіння ціни на ці ресурси. Є лише одне пояснення цьому феномену. Падіння гривні слідом за російським рублем пов’язано з тим, що російські банки, які домінують на ринку України, скуповують долар. Коли вони купують долари, відповідно, падає курс гривні. За три-п’ять кризових днів вони перераховують до своїх материнських структур до $100 млн, а для України – це, на жаль, дуже суттєво», – вважає він.

Падінню гривні, за словами О. Савченка, сприяє чисельна армія валютних спекулянтів, яку створив НБУ.

«Якщо раніше питома вага «сірого ринку» була в межах 1-2%, зараз мова про 15-25% в моменти валютних потрясінь. Саме через неможливість дешево і швидко купити валюту, малий і середній бізнес вимушений звертатися до спекулянтів, і купувати валюту на 10% дорожче для підтримки свого бізнесу», – заявив експерт.

Також, в кінці минулого року, уряд накопичив на своєму рахунку кошти, які довго не використовував і це, за словами економіста, також негативно вплинуло на гривню.

«Прем’єр-міністр дуже хвалився, що було накопичено майже 50 млрд. гривень. Тоді як нормально тримати єдиному казначейському рахунку 15-20 млрд. Навіщо тримати такі великі кошти і не використовувати їх? Кожна копійка, яка йде в економіку, обертається доходами в бюджет. Але в останні тижні року уряд все-таки витратив ці кошти, за рахунок чого створилася велика пропозиція гривні. Ці гроші досягли валютного ринку тільки зараз, і створили додатковий попит. Тому кошти державного бюджету треба розподіляти рівномірно, щоб не створювати подібних дисбалансів на фінансових ринках», – додав він.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...