ОСТАННІ НОВИНИ

В Польщі знайшли рештки з ймовірного поховання сина Данила Галицького

|

Уже за тиждень стануть відомими результати експертизи, котрі визначать дату поховання, яке науковці віднайшли у Храмі  Успення Богородиці в місті Холм, що у Польщі. Про це повідомив керівник групи дослідників , професор, завідувач кафедри реставрації, архітектурної та мистецької спадщини Національного університету “Львівська політехніка” Микола Бевз, інформує кореспондент Львівського порталу.

20846350

«Ця експертиза, у випадку позитивних результатів, стане ще одним доказом наших припущень того, що у Храмі Успення Богородиці ми виявили саме поховання одного із синів князя Данила Галицького. Якщо виявимо, що знайдене поховання належить до 60-х років 13-го століття, то ми матимемо усі підстави здійснити наступний крок у процесі ідентифікації: ми замовимо експертизу ДНК. Щоправда для того ми повинні мати матеріал для порівняння», – зазначив Микола Бевз.

За словами Миколи Бевза, на сьогодні далекі нащадки Рюриковичів ще живуть у Франції, США та Швеції. Щоправда тоді до проекту повинні долучитися представники Міністерства закордонних справ.

«Це непростий аналіз, але є хороші лабораторії в Канаді, Швейцарії та Німеччині, які можуть взятися за цей тест. Це чималі кошти, але ми їх спробуємо відшукати», – додав Микола Бевз.

Нагадаємо, що у квітні 2013 року стартував спільний українсько-польський науково-дослідницький проект “Пошук, ідентифікація і наукове вивчення найстарішого храму Успення Богородиці, побудованого в Холмі королем Данилом Галицьким”.  Науковці  припускають, що знайшли саркофаг з похованням одного із синів князя Данила Галицького – Романа або Шварна.

Фото: www.panoramio.com

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...