ОСТАННІ НОВИНИ

Будівництво у центрі Львова визнали незаконним

|

Будівництво торгово-розважального центру в історичному ареалі Львова на площі Галицькій знову визнали незаконним. Цього разу Господарський суд постановив розірвати оренду і віддати землю громаді, пише ZAXID.NET.

Мешканці вважають це своєю черговою перемогою. Ірина Тадеївна в цьому будинку на проспекті Шевченка мешкає все своє життя. Каже, після того, як по сусідству   почалися масштабні будівельні роботи — стіни тріщать і  розходяться майже на очах.

«Ми не можемо ремонту зробити. Підлога розійшлася. Він каже, що то старий будинок. Той будинок має 100 років і він би ще 100 років стояв. Нащо було вивозити землю, яка тримала будинок наш? Він все зруйнував», — розповідає мешканка проспекту Шевченка Ірина Смаль.

Він — це забудовники ТзОВ «Кіносвіт», який на місці кінотеатру заповзявся звести  торгово-розважальний центр. Два з половиною роки мешканці вже воюють в межах закону.

Архбудінспекція вже видала припис припинити будівництво. Його оскаржують. Також міськрада разом з прокуратурою вимагають розірвання угоди з орендарем, бо територію надавали для обслуговування існуючих споруд, а не для будівництва хмарочоса.

«В даному випадку була перевірка контролюючих органів, яка встановила, що як такої реконструкції нема, приміщення зруйновано і фактично на його місці ведеться нове будівництво», — розповідає начальник управління представництва із захисту інтересів громадян обласної прокуратури Олександр Воронін.

Якщо ж упродовж 10 днів забудовник не оскаржить рішення суду, то договір оренди таки буде розірвано і ця ділянка перейде у власність громади міста. Втім, ставити крапку у цій справі ще зарано.

«Ну, це смішно. Це неправомірне рішення. Там порушення законності. Будемо оскаржувати», — каже директор з будівництва ТзОВ «Кіносвіт» Костянтин Кіндрат.

Натомість мешканці не здаються. Бо певні, що правда на їхньому боці. Забудовник же наполягає: за парканом — приватна власність.

Фото: dailylviv.com

Загрузка...
Загрузка...

Загрузка...