ОСТАННІ НОВИНИ

Порошенко готовий оголосити референдум про федералізацію

|

Президент Петро Порошенко готовий оголосити референдум щодо зміни державного устрою України на федеративну, якщо Конституційна комісія побачить необхідність у федералізації України.

Про це він сказав, відкриваючи перше засідання Конституційної комісії, передає iPress

  Президент також зазначив, що українці не хочуть федералізації: “можу вас запевнити, що за останній рік підтримка суспільством унітарної моделі управління держави є дуже потужною і на сьогоднішній день наближається до 90%”.

Сьогодні у Києві розпочалось перше засідання Конституційної комісії. У ньому беруть участь Петро Порошенко, прем`єр Арсеній Яценюк та спікер Верховної Ради Володимир Гройсман.

Зазначимо, що 31 березня Президент України Петро Порошенко затвердив персональний склад Конституційної комісії, яка готуватиме зміни до Конституції України.

Головою комісії глава держави призначив Володимира Гройсмана, а його заступниками – суддю Європейського суду з прав людини у відставці Володимира Буткевича та професора кафедри галузевих правових наук Національного університету “Києво-Могилянська академія”, кандидата юридичних наук Віктора Мусіяку.

До складу комісії увійшли три президенти України Леонід Кучма, Леонід Кравчук і Віктор Ющенко, заступник Гройсмана Оксана Сироїд, народні депутати Леонід Ємець, Руслан Князевич, Юрій Луценко, Сергій Соболєв, Юлія Тимошенко, а також міністр юстиції Павло Петренко та голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

В роботі комісії також братимуть участь 13 консультантів і спостерігачів від європейських структур.

31 березня Порошенко вже заявляв про те, що готовий винести на референдум питання про федералізацію України, проте він переконаний, що українці скажуть цьому “ні” та підтримають існування унітарного устрою держави. Питання федералізації виникло у зв`язку із окупацією частини Донбасу терористами та проголошення республік ДНР та ЛНР.

Фото: PHL 

 

Загрузка...
Загрузка...

Загрузка...