ОСТАННІ НОВИНИ

Суд пошкодував львів’ян, які продавали підроблені бронежилети

|

Сихівський районний суд Львова призначив умовний термін шахраям, які влітку минулого року продавали підроблені бронежилети. Бориса Марка, якого майже 9 місяців тримали в СІЗО, відпустили прямо у залі судових засідань під особисте зобов’язання, пише ZAXID.NET.

У судовому засіданні, яке відбулося 3 березня, «бізнесменів» визнали винними та засудили до двох з половиною років ув’язнення. Однак просто у залі їм замінили реальне ув’язнення однорічним умовним терміном.

Шахраїв затримали «на гарячому» 19 червня минулого року, коли вони хотіли продати підроблені бронежилети власнику однієї з торговельних мереж. У них тоді вилучили 53 бронежилети та 28 тис. грн. Ще майже 100 таких виробів потрапили в зону проведення АТО.

Вироби були масковані під бронежилети української фірми «Темп 3000». Однак всередині у них була звичайна металева пластина, яку легко пробиває куля. Кожен із так званих бронежилетів мав паспорт, у якому зазначалося, що це вироби п’ятого класу захисту. Печатки у документах були підроблені. Такі бронежилети продавали як приватно, так і партіями через торговельні мережі по 1 600 грн за кожен.

Сихівський суд розпочав розгляд справи ще 28 жовтня минулого року. Окрім порушеної справи за шахрайство з бронежилетами, обвинувачених Бориса Марка та Олександра Сіростана підозрювали у крадіжці залізничної колії на загальну суму майже чверть мільйона гривень.

Від часу затримання – майже 8 місяців – Борис Марко перебував у слідчому ізоляторі. Олександр Сіростан відкупився від тримання під вартою, заплативши 95 тис. грн застави.

Під час судового засідання обидвоє обвинувачених визнали свою вину у вчиненні шахрайства та замаху на шахрайство та дали пояснення, аналогічні фабулі обвинувачення. Крім того, як йдеться у судовому вироку, Олександр Сіростан відшкодував частину шкоди потерпілим, які купили підроблені бронежилети. З іншими потерпілими він домовився про повернення грошей. Він також просив суворо його не карати, оскільки має малолітню дитину.

Борис Марко також пообіцяв відшкодувати потерпілим усі завдані збитки. Він просив суд врахувати те, що під час перебування його у Львівському слідчому ізоляторі у нього народилась дитина.

Суд визнав «бізнесменів» винними у шахрайстві та призначив обом покарання у вигляді ув’язнення на 2,5 роки. Однак, враховуючи пом’якшуючі обставини, їх звільнили прямо у залі суду, встановивши однорічний іспитовий строк. Суд також не довів їх вину у причетності до крадіжки залізничної колії та виправдав.

Із обвинувачених стягнуть 131 тис. грн завданої матеріальної школи та 10 тис. грн моральної шкоди, яку вимагав власник торговельної мережі. Ще майже 25 тис. грн із них стягнули в дохід держави за проведення балістичних випробовувань.

Суд постановив знищити 53 підроблені бронежилети та 164 металеві пластини з фальсифікованих бронежилетів, які зберігаються в камері зберігання речових доказів Сихівського райвідділу.

Фото: vgolos.com.ua

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...