ОСТАННІ НОВИНИ

Чи варто брати відпустку за свій рахунок

|

Травневі свята для українців завжди були чимось на зразок весняних канікул. У цей період навіть у комунікаціях по роботі ми всі ділимо наше життя на «до» і «після» , як у період новорічних свят. Як вигідніше відпочивати – коментує голова юридичного департаменту Міжнародного кадрового порталу  HeadHunter Україна, Анна Воєводіна, повідомляє прес-служба hh.ua.

«Давайте це питання вже після свят закриємо», – чуємо ми від клієнтів і партнерів у будь-якій розмові. Цього року свята розірвані. В понеділок 5 травня частина співробітників виходить на роботу, щоб якось протягнути 4 дні, а 9 травня знову увірватися у вир відпочинку і веселощів. Багато хто з нас ці 4 дні воліють використовувати як короткої відпустки. Як «вигідніше» відпочити з точки зору трудового законодавства, коментує юридичний департамент Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна (hh.ua) .

«Найкарщий варіант – взяти частину щорічної відпустки строком на 4 (чи скільки кому завгодно) календарних дні з 5 по 8 травня. У цьому випадку, фактично перебуваючи на канікулах цілих 11 днів, співробітник витрачає тільки 4 дні своєї законної відпустки. А таких в календарному році згідно з ч.1 ст. 6 Закону «Про відпустки», як мінімум, 24» – коментує Анна Воеводіна.
Юрист радить: «Якщо Ви хочете зберегти ці 4 дні, можна взяти відпустку за свій рахунок. Але це – «дорого». Отримавши зарплату за період, в котрому вам не оплачувались хоча б кілька днів, ви самі переконаєтесь, наскільки «дорого» коштує один ваш робочий день. Не радимо використовувати цей варіант, навіть якщо ви витратили всю свою оплачувану відпустку. В цьому випадку Ви все одно можете взяти відпустку за рахунок роботодавця авансом – в рахунок майбутньої роботи на благо компанії».

Згідно з даними Дослідницького центру Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна, практично всім респондентам доводилось вирішувати робочі завдання під час відпустки. Правда, для когось це рідкісний виняток — таке ставалось лише один раз — двічі (10%), але у більшості все ж це звична практика: майже третина відпускників досить часто дистанційно вирішують робочі питання, і така ж кількість займається роботою майже кожну відпустку. Загалом, 95% так чи інакше приділяли робочим питанням час, відведений для відпочинку.

Найчастіше під час відпустки доводиться вирішувати нагальні питання, відповідати на запити керівництва і курувати постійні проекти.

Дані були отримані в результаті опитування зареєстрованих користувачів Міжнародного кадрового порталу hh.ua. В опитуванні брало участь 600 респондентів із різних регіонів України.

 

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...