ОСТАННІ НОВИНИ

Регіонали можуть отримати 15 комітетів, опозиція - 13

|

Фракція «Батьківщина» може отримати 8 або 9 парламентських комітетів, фракція УДАР – 3-4, «Свобода», найпевніше, один, Партія регіонів – 11-12, КПУ – 3. Один комітет може бути віддано самовисуванцям. Про це Тиждень.ua розповіли джерела у парламенті.

За інформацією співрозмовників видання, вже фактично затверджено розподіл комітетів у пропорції: 13 – опозиційним фракціям, 15 – провладним.

Розподіл комітетів серед опозиційних фракцій багато в чому залежатиме від того, до скількох комітетів буде прирівняно представництво ВО «Свобода» у президії Верховної Ради. Наразі не вирішено, чи буде посада віце-спікера, яку обіймає свободівець Руслан Кошулинський, вважатися рівною трьом чи двом комітетам. Якщо трьом – то два з них відійдуть фракції «Батьківщина», яка таким чином матиме 9 посад голів комітетів, 1 – УДАРу, котрий таким чином матиме 4 комітети, на які наразі і претендує. “Свобода” у такому випадку залишиться без комітетів.

Якщо посада Кошулинського буде прирівняна до двох комітетів, тоді, скоріш за все, «Батьківщина» отримає 8 комітетів, УДАР – 4, Свобода – 1 (з високою вірогідністю – комітет з питань свободи слова та інформації, який очолить Ігор Мірошниченко).

Комуністи впевнено претендують на комітети соцполітики, транспорту та зв’язку та спецкомісію з питань приватизації.

Також один парламентський комітет може бути віддано комусь із самовисуванців.

Питання про розподіл комітетів всередині опозиції буде вирішуватися на Раді опозиції. Наразі жодних рішень з цього питання, тим більше з питання персонального представництва, немає.

У фракції «Батьківщина» багато хто обстоює принцип рейтингового голосування за кандидатів на посаду голів комітетів, як це було в часи керівництва фракцією Юлією Тимошенко у 2006-2007 роках,  адже майже на кожну з посад є по кілька претендентів.

Також у фракції «Батьківщина» є «радикальне крило», куди входять насамперед депутати від партії «Батьківщина», які вважають, що у випадку, якщо регіонали не підуть на поступки опозиції і не віддадуть комітети з контрольними функціями, то опозиції варто взагалі не брати участь у розподілі керівних посад комітетів. Чи є така точка зору домінантною у фракції – невідомо. Співрозмовники Тиждень.ua зазначають, що у будь-якому разі таке рішення має бути спільним для трьох опозиційних фракцій, і висловлюють сумніви, що на такий радикальний крок погодитися піти фракція УДАРу. 

Нагадаємо, в Раді VII скликання створено 27 комітетів і одна спеціальна контрольна комісія з питань приватизації. Раніше представники Партії регіонів запропонували представникам опозиції очолити 12 комітетів, а також спеціальну контрольну комісію. Однак опозиція відкинула цю пропозицію.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...