ОСТАННІ НОВИНИ

У Каунасі відкриють меморіальну таблицю Коновальцю

|

Делегація Львівської обласної ради вирушила до литовського Каунаса, аби взяти участь у відкритті меморіальної таблиці голові Проводу ОУН, полковникові Євгенові Коновальцю в будинку, де він жив. Про це інформує прес-служба Львівської обласної ради. Під час час візиту також заплановане підписання угоди про співпрацю між Львівською областю та містом Каунасом.
У складі делегації – депутати обласної ради Ярослав Кравченко, Юрій Зірченко, Остап Стахів, колишній голова обласної ради Олег Панькевич, скульптор Ярослав Троцько, який є автором меморіальної дошки, директор музею Коновальця у селі Зашкові Ігор Селецький та інші.
Меморіальну таблицю виготовлено коштом обласного бюджету.
Нагадаємо, що в квітні цього року українська громада Литви звернулася до Львівської обласної ради з проханням виготовити меморіальну дошку Євгенові Коновальцю, який був громадянином Литви і неодноразово бував у Каунасі. Такий задум виник у червні 2011 року, коли в Сеймі Литви проходила Міжнародна конференція “Євген Коновалець – патріот України, громадянин Литви”, присвячена 120-річчю з дня його народження.
27 вересня цього року литовська делегація відвідала Львівську обласну раду для участі у Міжнародній науковій конференції, присвяченій 70-річчю створення Української повстанської армії. На зустрічі з головою облради вирішили ініціювати укладення угоди про співпрацю. Також литовські гості побували у рідному селі Євгена Коновальця – Зашкові.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...