ОСТАННІ НОВИНИ

У Львові відкрили виставку археологічних знахідок «Врятоване минуле»

|

В приміщенні ЛОО «Українське товариство охорони пам’яток історії та культури» відкрили фотовиставку «Врятоване минуле». На фотографіях представлено знахідки фахівців Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України, виявлені під час рятівних досліджень з 2005 по 2011 рік.

«Ми намагались показати наочно, що нам вдалось знайти під час археологічних досліджень на території Львівської області за останні сім років. В основі виставки – фотографії та опис знахідок з пам’яток, які археологи досліджували здебільшого перед будівництвом доріг, житлових кварталів тощо. До прикладу, у 2010 році ми проводили масштабні дослідження перед будівництвом шахти «Любельська-1,2» у Жовківському районі. За шість місяців ми розкрили понад 10 тисяч кв. метрів та виявили низку об’єктів, які належать до різних культурно-хронологічних горизонтів – від періоду пізнього палеоліту (IX-VIII тис до н. е.) і до княжих часів», – розповів директор Науково-дослідного центру «Рятівна археологічна служба» Інституту археології НАН України Олег Осаульчук.

На виставці представлено фотографії польових досліджень та знайдених артефактів з 11 об’єктів археологічної спадщини. Самі знахідки датуються від пізнього палеоліту до новітнього часу. Одними з найцікавіших фотографій є фото з дослідження двох могильників – унікального тілопального поховання поморської культури (550–450 рр. до н. е.) з села Заставне Золочівського району та похованан середини ІІ тис. до н.е. з села Добряничі Перемишлянського району.

«Незважаючи на те, що під час розкопок виявили тисячі уламків давніх артефактів, кожна знахідка – чи то срібна фібула римського часу чи уламок керамічного горщика княжих часів – унікальний мовчазний свідок своєї доби, за якого нині говорять археологи», – говорить Олег Осаульчук.

 

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...