ОСТАННІ НОВИНИ

Українці не повинні бути заручниками Януковича — Карасьов

Львівський портал

|

Резолюція Європарламенту ґрунтується навколо ситуації зі справоюЮлії Тимошенко та намірів України інтегруватися в європейську спільноту. Таку думку висловив директор Інституту глобальних стратегій Вадим Карасьову коментарі для Gazeta.ua.

“По духу резолюція досить жорстка, а по формі — обережна, – зауважив політолог. – Європарламент наголошує: якщо справа Тимошенко не буде переглянута, це поставить під загрозу євроінтеграцію України. Тож українській владі доведеться вирішувати цю справу. Або віддалятися від європейського вибору”.

Але, на думку Карасьова, питання євроінтеграції не повинна вирішувати влада. Це питання суспільства і країни, питання вибору майбутнього.

“Якщо влада залишить Тимошенко за ґратами і відмовиться від європейського вибору, то своє слово має сказати суспільство. Повинні виступити моральні авторитети, якщо вони ще залишилися в Україні, активна частина суспільства. Україна не мусить відмовлятися від шансу на європеїзацію, який у нас хочуть забрати українські можновладці”, – підкреслив він.

Якщо влада не піде на виконання резолюції Європарламенту, то має бути референдум, переконаний фахівець.

“Українці не повинні бути заручником психології однієї людини, хоч її і вибрали главою держави демократичним шляхом. Владу до референдуму мають підштовхнути громадяни. Поки що ми усі – лише глядачі: хто – в партері, хто — на звичайних місцях, а хто — на галерці. І всі тільки гадають: візьмуть чи не візьмуть до Європи, випустять чи не випустять Тимошенко, чи розвернеться Янукович у бік Путіна? Ну що це за політика? Усе вирішують два діячі.

А коли скажуть слово люди, які вже давно хочуть жити в Європі? От у чому драматизм нинішньої ситуації. Суспільство усе розуміє, але не реагує. Усі споглядають в заціпенінні, що робитиме одна людина. Якщо колишніх урядовців судять по сумнівних звинуваченнях чи перешкоджають опозиції займатися політичною діяльністю, то це стосується всіх”, – резюмував Карасьов.

Як повідомлялося, під час пленарного засідання у Страсбурзі Європарламент підтримав об`єднану резолюцію по Україні. У ній рекомендує Європейській комісії провести зустріч з президентом Віктором Януковичем до саміту Україна-ЄС для “відновлення конструктивного діалогу”.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...