ОСТАННІ НОВИНИ

Олійник хоче зробити на базі області пілотний євроінтеграційний проект

|

Сьогодні голова Львівської обласної державної адміністрації Петро Олійник, перебуваючи на XVI Міжнародному економічному форумі «Криниця 2006» взяв участь у дискусії на тему „Для чого регіонам потрібна Європа”, передає прес-секретар голови ЛОДА Іванка Попович.

Петро Олійник підкреслив, що успіхи України оцінив Європейський Союз, ПАРЄ. Вперше в Європарламенті прозвучала чітка заява про необхідність розпочати діалог про асоційоване членство України у ЄС. Україна отримала статус країни з ринковою економікою, розпочато переговори про спрощення візового режиму, досягнуто значного прогресу у виконанні Плану дій Україна-ЄС, укладено шість важливих галузевих угод у сфері безпеки транспорту, енергетики тощо. Наступні кроки України щодо європейської інтеграції продиктовані передусім національними інтересами. Це створення зони вільної торгівлі з ЄС у 2007 році, укладення Європейської угоди про асоціацію у 2008 році. Потім, після виконання Копенгагенських критеріїв вступу до ЄС, набуття повноправного членства в ЄС. Як зазначив Петро Олійник, Львівська область розташована на самому євроінтеграційному вістрі. У Львові та поруч перетинаються два з дев’яти трансєвропейських транспортних коридорів (№3 Берлін-Вроцлав-Львів-Київ та №5 Трієст-Будапешт-Львів-Київ), нафтогони “Одеса-Броди” та “Дружба”, газопровід “Помари-Ужгород”, функціонує Бурштинський енергоострів як інструмент експорту електроенергії до ЕС.

„На моє глибоке переконання, слід розробити «Стратегію євроінтеграційного пілотного проекту на базі Львівської області». Необхідно започаткувати створення потужного євроінтеграційного інфраструктурного центру, що стане інструментом, через який Україна не декларативно, а реально відкриватиметься до Європейського Союзу. Все більш очевидно, що Львівська область з огляду на своє географічне розташування та зосереджений у ній економічний, організаційний та інтелектуальний потенціал буде відігравати головну роль у євроінтеграційних процесах на західному кордоні України. Активна позиція сприятиме пріоритетному залученню в область не тільки зовнішніх, але й внутрішніх інвестицій”,— сказав керівник області. Петро Олійник висловив сподівання, що на прикордонні регіони пошириться дія новостворюваних європейських фондів на кшталт PHARE, які дієво готували країни центральної Європи до членства у ЄС.

„Ми повинні актуалізувати співпрацю на рівні регіону, у нашому випадку щонайперше з Республікою Польща. А саме: розвинути систему прикордонних переходів до європейського стандарту, очистити і розбудовувати митну службу, подолати корумпованість на кордоні, амортизувати можливі негативні наслідки призупинення активності Яворівської вільної економічної зони та курортополісу “Трускавець”. Необхідно швидко і з гідністю вирішити проблеми давніх міжетнічних конфліктів на кшталт питання військових та цивільних поховань з обох боків кордону”,— наголосив Петро Олійник.

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...