У четвер, 26 грудня, Львівська міська рада взяла 840 млн грн кредиту в «Ощадбанку», з яких 718 млн грн витратять на добудову сміттєпереробного заводу на вул. Пластовій. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі мерії.
У вересні 2024 року міськрада погодила кредит у 840 мільйонів гривень, які планують використати так:
- 718 млн грн – на добудову сміттєпереробного заводу на вул. Пластовій;
- 46,2 млн грн – на будівництво дублюючого мосту біля аварійного шляхопроводу на перехресті вул. Т. Шевченка та о. Омеляна Ковча (чинний міст визнали аварійним у 2008 році);
- 17,7 млн грн – на ремонт ЦНАПів для ветеранів на вул. Шевченка, 374 і вул. Липинського, 11;
- 58,11 млн грн – на реконструкцію системи живлення власних потреб ТЦ «Північна» на вул. Пластовій, 125 із підключенням аварійного джерела живлення.
У мерії кажуть, що кредит надається частинами, щоб використовувати кошти в міру потреби для реалізації проєктів. Також Львів уже отримав перший транш.
Зазначимо, Львівська міська рада у липні вже двічі намагалась взяти черговий кредит (трохи більш як 1 млрд грн), 840 млн грн із якого мали піти саме на сміттєпереробний завод. Востаннє на позачерговій сесії 30 липня ухвалу прийняти не змогли, бо між депутатами не було консенсусу.
Як відомо, необхідність додаткового фінансування у мерії пояснюють технологічними труднощами, що виникли під час будівництва заводу.
На сесію 12 вересня міський голова Львова Андрій Садовий пропонував включити до порядку денного окремо питання про кредит на добудову сміттєпереробного заводу. Проте депутати виступили проти, пояснюючи це тим, що напередодні посадовці міської ради їм називали різні суми.
Передісторія
Станом на 12 вересня 2024 року готовність сміттєпереробного заводу на вул. Пластовій, 13 оцінюють у 70%. При цьому добудувати його вкотре не встигнуть вчасно, тепер дату завершення робіт змістили на лютий 2025 року.
Будує сміттєпереробний завод у Львові польська фірма Control Process S.A. Її обрав ЄБРР на заміну переможця тендеру, яким був консорціум компаній WTT Netherlands BV – Axis Industries UAB (Нідерланди, Литва).
Станом на лютий 2022 року контракт із генпідрядником був укладений на 36,6 млн євро кредиту. Згодом у мерії заявили, що через зміну курсу валют і війну будівництво сміттєпереробного заводу може подорожчати, однак на скільки, не уточнили.
Загалом про сміттєвий завод на вул. Пластовій, 13 говорять ще з 2018 року. Щоразу у мерії називають нові дати реалізації цього проєкту, адже довгий час фактичні роботи так і не розпочинались.
У лютому 2022 року, за кілька днів до повномасштабного вторгнення РФ, на Пластовій зрештою почали земляні роботи. До кінця 2022-го сюди вже планували завезти обладнання, а у 2023 році його мали б під’єднати. Запрацювати завод мав у серпні 2023-го, потім кінцевий термін перенесли на початок 2024-го. Тепер ця дата вкотре зміщується.
Вже наприкінці вересня стало відомо про зупинку будівництва сміттєпереробного комплексу. Причиною у мерії називали те, що підрядник, польська компанія Control Process S.A, порушила умови договору, відтак із ним навіть збирались розірвати контракт.
Однак наприкінці листопада Львів таки порозумівся з підрядником, тож роботи на об’єкті найближчим часом мали відновити
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Фото: ЛМР
Олег Дерев'янко