ОСТАННІ НОВИНИ

Уряд запровадить чіткіші параметри бронювання працівників, – Шмигаль

Олег Дерев'янко

|

Після аудиту Кабмін запровадить чіткіші параметри визначення критичності підприємств і необхідності бронювання працівників. Вони будуть абсолютно прозорими й без суб’єктивізму. Про це заявив голова українського уряду Денис Шмигаль під час 10 Київського міжнародного економічного форуму, цитує РБК-Україна.

«Наразі ми проводимо аудит критичності підприємств. На жаль, параметри, які існують на сьогодні, дали можливість ввести фрод. Влітку ми це побачили, проводимо інвентаризацію. Закінчимо її швидше, ніж до 15 листопада, і запровадимо абсолютно прозорі, чіткі, однозначні, без суб’єктивізму, параметри бронювання. Вони не змінять критично ту систему…», – заявив він.

Шмигаль зазначив, що під час проведення аудиту можливе продовження бронювання для тих, у кого цей процес завершується, а також для осіб, заброньованих до 31 травня 2024 року.

Як приклад майбутніх змін глава уряду навів положення щодо зарплати. Зокрема, замість використання середньої зарплати по регіону, планується встановлення конкретної мінімальної суми, яка дозволить продовжити бронювання.

«Плюс якісь інші параметри, які не передбачають можливості люфту. Бо саме в цих можливостях люфту і проявився фрод, який влітку призвів до аномальної кількості бронювань. Коли ми провели перший аудит, то побачили, що забронювалися люди, які платять податки із заробітної плати, меншої за мінімальну, які не оновили своїх даних. Такі моменти необхідно виключити», – пояснив він.

За словами Шмигаля, необхідно, щоб ключові фахівці мали можливість продовжувати працювати, а також потрібно організувати ротації для тих, хто вже більше ніж 2,5 роки, а деякі й довше, захищають Україну на передовій.

Прем’єр також висловив бажання запровадити економічне бронювання, однак, за його словами, військові та ті, хто перебуває на фронті, не сприймають цю ініціативу дуже позитивно.

Як повідомляв Львівський портал, новий механізм бронювання військовозобов’язаних запустили у «Дії» зі середини липня. Процедура стала повністю електронною, що значно пришвидшило процес, відтак дотепер бронь мають близько 1,5 млн українців.

На тлі цього Міноборони ініціювало аудит критичних для економіки підприємств. Він триватиме до 15 листопада, втім саму процедуру бронювання, як запевняли у відомстві, призупиняти на цей час не будуть.

Згодом ЗМІ також писали, що обласні військові адміністрації можуть позбавити права на визнання критичних для економіки підприємств. Цю функцію можуть передати виключно міністерствам.

20 жовтня у застосунку «Дія» тимчасово призупинили послугу онлай-подачі заявки на бронювання працівників підприємств від мобілізації. А вже згодом частково відновили бронювання військовозобов’язаних.

Крім того, тепер критично важливі підприємства, працівники яких отримують бронювання, можуть підлягати перевіркам «у разі потреби».

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Фото: Віталій Носач/РБК-Україна

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *