ОСТАННІ НОВИНИ

Україна повинна буде розібратися з ексгумацією жертв Волинської трагедії, – Навроцький

Наталія Жолинська

|

Голова національної пам’яті Польщі Кароль Навроцький в ефірі Rmf24 заявив, що українська влада рано чи пізно повинна буде вирішити проблему з наданням дозволів на проведення пошуково-ексгумаційних робіт щодо польських жертв Волинської трагедії. Про це пише Укрінформ.  

За словами Навроцького, Україна не може стати частиною європейської цивілізації та міжнародних структур, не поважаючи смерть і не дозволивши поховати 120 тисяч людей. 

Він висловив переконання, що польська держава має рішуче зайнятися питанням ексгумації жертв Волинської трагедії. 

«Я не знаю, що зробить українська влада, але Україна в цьому контексті поводиться дуже непристойно щодо поляків», заявив Навроцький. 

Голова Нацпам’яті Польщі зазначив, що він підтримає будь-який польський уряд, який вимагатиме від української влади проведення ексгумацій жертв на Волині. 

Безпартійний Навроцький розглядається як один з претендентів на висунення кандидатом у президенти Польщі від правоконсервативної партії «Право і справедливість» (PiS) Ярослава Качинського. Сам голова Інституту нацпамʼяті РП раніше підтвердив свою готовність балотуватися у президенти, якщо таке рішення буде прийнято у PiS. Президентські вибори в Польщі відбудуться у травні-червні 2025 року. 

Нагадаємо, що керівник Інституту національної пам’яті Польщі Кароль Навроцький, коментуючи ексгумацію жертв Волинської трагедії, назвав Галичину «Східною Малопольщею». Це відразу спровокувало хвилю обурення українців, зокрема в українських істориків.  

Раніше Львівський портал повідомляв, що український інститут національної пам’яті планує включити роботи з пошуку та ексгумації останків поляків у Рівненській області у 2025 році, зважаючи на відповідні запити з боку громадян Польщі. 

Зокрема, у липні 2023 року Сейм Польщі ухвалив резолюцію про вшанування пам’яті жертв Волинської трагедії у її 80-ті роковини, заявивши, що польсько-українське примирення повинно включати «визнання провини і вшанування пам’яті жертв». 

Перед цим президент Володимир Зеленський і президент Польщі Анджей Дуда відвідали Луцьк для спільного вшанування жертв Волинської трагедії. 

Втім вже влітку цьогоріч міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш заявив, що «без вирішення “Волинського питання” не буде вступу України до Європейського Союзу». Проте невдовзі президент Польщі Анджей Дуда публічно заперечив ці слова. 

Про ексгумацію жертв Волинської трагедії глава польського МЗС збирався говорити у Києві під час свого вересневого візиту. 

Загалом реальну історію Волинської трагедії український та польський народи бачать кардинально по-різному. У Польщі її називають «різаниною» і вважають геноцидом поляків в Україні, що був ініційований на найвищому рівні українських ОУН та УПА. Що насправді сталося між поляками та українцями, розповідаємо тут.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.  

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *