Міністерство розвитку громад і територій за підтримки Посольства США розробило дорожню карту відкриття повітряного простору України в умовах воєнного стану. Про це повідомило Міністерство розвитку громад та територій.
Документ представили на заході у Варшаві, який зібрав близько ста представників авіагалузі, зокрема профільних регуляторів Євросоюзу, Великої Британії та США.
Під час заходу заступник міністра Сергій Деркач презентував покроковий план та потреби для часткового відкриття повітряного простору.
Віцепрем’єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба наголосив, що збереження авіаційної інфраструктури – це стратегічне завдання.
«Це перше експертне обговорення, яке, як ми очікуємо, допоможе рухатись вперед у питанні створення умов для відкриття повітряного простору. Під час війни стратегічним завданням для нас є зберегти авіаційну інфраструктуру та кваліфіковані кадри, щоб коли прийде час, ми змогли відновити цивільні польоти максимально швидко», – наголосив Кулеба.
Він зазначив, що Україна хоче зберегти авіаційну інфраструктуру та кваліфіковані кадри, щоб, коли прийде час, «максимально швидко» відновити цивільні польоти.
«Зрозуміло, що це дуже складне питання як з погляду безпеки, так і з погляду взаємодії з усіма залученими сторонами. Саме тому ми підтримуємо майданчики, коли спільно з іноземними регуляторами галузі, авіакомпаніями, страховими, аеропортами та військовими напрацьовуємо спільний план», – сказав Кулеба.
Як повідомляв Львівський портал, ще восени 2022 року Мінінфраструктури розглядало саме Міжнародний аеропорт імені Данила Галицького у Львові як перший в Україні, що може відновити свою роботу при наявності гарантій безпеки.
Влітку 2023-го Львівської ОВА Максим Козицький заговорив про можливість відновлення роботи аеропорту у Львові як гуманітарного коридору за координації Євросоюзу. Втім дотепер львівський аеропорт не працює.
Ірландський лоукостер Ryanair анонсував повернення в Україну протягом восьми тижнів після відкриття авіапростору та заявив про готовність інвестувати близько 3 млрд доларів в авіагалузь.
Очільник Ryanair також говорив, що лоукостер повернеться в Україну тоді, коли європейська влада визнає польоти безпечними. Розпочати авіакомпанія планувала з відновлення рейсів, щоб потім перейти вже до відкриття баз у Києві, Львові та Одесі.
Як відомо, після повномасштабного вторгнення Росії 24 лютого 2022 року повітряний простір над Україною терміново закрили. Жоден цивільний аеропорт не працює дотепер.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Маркіян Рой