У середу, 26 червня, Печерський районний суд міста Києва обирає запобіжний захід охоронцю Тищенка – Сергію Цубері. Під час засідання охоронець нардепа кричав на суддю й погрожував порізати собі вени, через це суд відклали до 13:00. Про це повідомляє журналіст «Слідства.Інфо» з зали суду.
Сергія Цуберу підозрюють у катуванні (ч. 2 ст. 127) та незаконному позбавленні волі людини (ч. 2 ст. 146 КК України). За даними слідства, він був у групі людей, які 20 червня за наказом народного депутата від партії «Слуга Народу» Миколи Тищенка затримали та побили колишнього військовослужбовця ЗСУ Дмитра Мазоху. Чоловіка щонайменше двічі ударили та душили, щоб він не пручався та дав себе знерухомити. Потім на Мазоху надягли залізні кайданки та впродовж 20 хвилин не знімали їх.
Цуберу привели в судову залу правоохоронці. Адвокат охоронця Тищенка не зʼявився у суді. Підозрюваний почав кричати у залі і вимагав привести його адвоката, казав, що його судять незаконно і погрожував, що завдасть собі шкоди. Через поведінку підозрюваного, суд перенесли на 13:00 цього дня. Прокурори проситимуть тримання під вартою без права застави.
Охоронець Тищенка Сергій Цубера, за даними слідства, був у групі людей, які за наказом народного депутата затримали та побили колишнього військовослужбовця ЗСУ Дмитра Мазоху. Цуберу підозрюють у катуванні та незаконному позбавленні волі людини.
Сьогодні об 11 годині… pic.twitter.com/C3qLL8cOrS
— Slidstvo (@Slidstvo_info) June 26, 2024
Передісторія
20 червня у Дніпрі невідомі у камуфляжі та балаклавах напали на Дмитра Павлова, колишнього військовослужбовця спецпідрозділу Kraken ГУР МО. Інцидент стався під час конфлікту між ним та охоронцями народного депутата Миколи Тищенка, який заявив про розслідування «дев’ятки» – мережі ботоферм. Після нападу Павлова поклали на землю, одягнули на руки кайданки та взялись вивчати вміст сумки.
Незабаром після цього правоохоронці розпочали розслідування, кримінальні провадження були відкриті за ч. 1 ст. 125 (умисне легке тілесне ушкодження) та ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі) Кримінального кодексу України.
25 червня Тищенку повідомили про підозру у вчиненні незаконного позбавлення волі ексвійськового. Також було погоджено клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту для народного депутата. Тищенко під час вручення йому підозри розбив свій мобільний телефон, проте це не завадить слідству отримати з нього інформацію.
Того ж дня поліція заявила про затримання одного з причетних до нападу на Павлова. Розшукові заходи проводились у п’яти областях України.
Згодом на сайті Верховної Ради з’явилася петиція з вимогою позбавити Миколу Тищенка депутатських повноважень, яка набрала значну кількість підписів за короткий період часу.
Невдовзі Тищенка на 60 діб відправили під домашній арешт.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Олег Дерев'янко