ОСТАННІ НОВИНИ

В ЄС зняли останню перешкоду для старту переговорів про вступ України і Молдови

Наталя Дуляба

|

Парламент Нідерландів 20 червня проголосував за схвалення переговорних рамок для вступу України та Молдови в Європейський Союз, що було останньою перешкодою для формального початку цього процесу. Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на Euractiv.

Після рішення нідерландського парламенту в ЄС виконані всі кроки для проведення 25 червня міжурядової конференції – заходу, який знаменує формальний початок переговорів про вступ до ЄС для України та Молдови.

Новий уряд Нідерландів на чолі з Діком Схоофом раніше заявив, що підтримує початок переговорів з обома країнами, але це рішення потребувало офіційного схвалення парламенту.

Як повідомляв Львівський портал, 14 червня постійні представники держав-членів ЄС принципово схвалили переговорні рамки для переговорів про вступ України, а також Молдови.

Це означає, що 25 червня, як і планувалось, відбудеться міжурядова конференція, що дасть офіційний старт переговорам про вступ України та Молдови в ЄС.

Угорщина на рівні постійних представників блокувала ухвалення рішення, говорячи про «недостатній прогрес, зроблений Україною щодо національних меншин». Але після запевнень, що її вимоги будуть присутні в переговорних рамках, країна зняла вето.

Ще 7 червня Єврокомісія заявила, що надала позитивну усну оцінку щодо прогресу євроінтеграційних реформ України та Молдови, викладених у листопадовому звіті про розширення ЄС.

Україна офіційно стала кандидатом у члени Євросоюзу у червні 2022 року. До початку переговорів про вступ Україна мала виконати сім умов, серед них, зокрема, – судова реформа, ухвалення законів про медіа та про нацменшини.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *