У четвер, 23 травня, у День Героїв України, на Сихові відкрили мурал памʼяті Тарасу «Сихівському» Березюку – захиснику України та учаснику Революції Гідності. Мурал створив художник Олександр Приймак (псевдонім Саша Пес). Про це Львівському порталу повідомили в пресслужбі Львівської міської ради.
Автор поділився, що створював зображення більше року: спочатку довго працював над ескізом, а потім упродовж 8 місяців безпосередньо малював зображення.
«Я не знав Тараса особисто, але знаєте як кажуть: скажи мені, хто твої друзі, і я скажу, хто ти. Познайомившись у процесі роботи з друзями і рідними Тараса, я розумію, наскільки вагомою людиною він був. Для мене дуже цінно і почесно бути частиною увіковічення Тараса Березюка», – сказав художник.
«Я дуже радий бути сьогодні тут, бо, на жаль, не зміг попрощатися з Тарасом під час його поховання. Через війну я можу побачити свого найкращого друга тільки на цьому монументальному муралі.
Тарас прочитав тисячі історичних книг про героїв минулого, читав історії великих персон, яких зображали на великих картинах. І зараз він ніби сам переноситься зі сторінок таких книг і постає у такому великому зображенні на рідному Сихові. Тарас дуже любив Сихів, саме тут в ньому виховались ті правильні цінності, які він проніс через все життя. Мама мого друга, яка мешкає у цьому будинку, казала мені, що їй вже нічого не страшно, бо її оберігає Тарас», – сказав військовослужбовець Юрій Герун, друг Тараса.
Оскільки Тарас був вболівальником футбольного клубу «Карпати», наприкінці події його друзі-фанати запалили жовто-сині фаєри, як це роблять вболівальники на стадіонах.
Біографічна довідка:
Тарас Березюк («Сихівський», «Коцюба») (03.01.1988-24.08.2022). Львів’янин. Націоналіст, учасник Революції Гідності. Активний уболівальник футбольного клубу «Карпати», представник колективу «Pride».
Навчався у середній загальноосвітній школі № 98 та середній загальноосвітній школі № 1 міста Львова. Закінчив історичний факультет Львівського національного університету імені Івана Франка.
Після завершення навчання у 2010-2011 роках проходив строкову військову службу. З 2011 року працював викладачем, згодом – завідувачем економіко-технологічного відділення у Львівському фаховому коледжі харчової і переробної промисловості Національного університету харчових технологій.
Учасник антитерористичної операції у 2014 році в складі 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила оперативного командування «Захід» Сухопутних військ Збройних сил України. Брав участь у боях за міста Лиман, Лисичанськ та Сєвєродонецьк. У 2017 році навчався у Національному університеті оборони України імені Івана Черняховського, отримав звання «молодший лейтенант».
Із початком повномасштабного вторгнення, повернувся до лав 24-ї окремої механізованої бригади імені короля Данила оперативного командування «Захід» Сухопутних військ Збройних сил України.
Загинув у боротьбі з російськими загарбниками. Воїн похований на Личаківському кладовищі у Львові.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Маркіян Рой