ОСТАННІ НОВИНИ

Бізнес закликають збільшити імпорт електрики, щоб уникнути обмежень

Ольга Денисяка

|

Уряд забезпечив можливість для підприємств покривати потреби в електроенергії, використовуючи імпорт, що дасть змогу бізнесу уникнути потенційних обмежень у споживанні. Про це заявив міністр енергетики України Герман Галущенко, повідомляє пресслужба Міненерго.

Очільник Міненерго зазначив, що в умовах регулярних російських атак на енергосектор міністерство працює над нарощуванням можливостей імпорту електроенергії з європейських країн понад встановлені наразі 1,7 ГВт.

«Але є години, коли ми не вибираємо цей імпорт. Тому зараз проводимо роботу з підприємствами і бізнесом, щоб вони максимально контрактували імпорт електроенергії, тим самим гарантовано забезпечивши себе електроенергією і посиливши стійкість енергосистеми», – зазначив він.

Міністр наголосив, що відповідний досвід застосовувався у 2022 – 2023 роках.

«Закликаємо бізнес використовувати можливості імпорту, щоб ми збільшували обсяг електроенергії всередині країни», – пояснив міністр.

Нагадаємо, постанова Кабінету Міністрів України від 27 жовтня 2023 р. № 1127, ініційована Міністерством енергетики, гарантує промисловим споживачам стабільне постачання електроенергії за умови, що вони імпортують її частину.

Обсяг імпорту, потрібний для уникнення відключень, має складати 50% від фактичного споживання в кожному розрахунковому періоді у жовтні – квітні та 30% – у травні – вересні.

До підприємств, які імпортуватимуть електроенергію, не будуть застосовуватись обмеження енергопостачання у разі їх запровадження. Можливі лише застосування спеціальних графіків аварійних відключень, введених системним оператором у разі екстреної ситуації для запобігання аварії в об’єднаній енергетичній системі.

Додамо, аби зменшити навантаження на енергосистему, мешканців Львівщини закликають економно споживати електроенергію щодня з 19:00 по 22:00 год.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *