ОСТАННІ НОВИНИ

Посадовець мерії Хандин вимагав хабар від скандальної кав’ярні в центрі Львова

Наталя Дуляба

|

Посадовець управління охорони історичного середовища Львівської міськради Олег Хандин вимагав хабар від представника «Віденської кав’ярні» на просп. Свободи. Цей заклад мерія штрафувала за незаконну прибудову. Про це повідомляє Zaxid.net.

20 березня Галицький районний суд обрав посадовцю запобіжний захід у вигляді тримання під вартою до 17 травня. Втім він може вийти зі СІЗО, сплативши 242 тисячі грн застави.

Згідно з матеріалами справи, у жовтні 2023 року Олег Хандин, який працював у відділі охорони та використання об’єктів культурної спадщини управління охорони історичного середовища ЛМР, пообіцяв представникові ТОВ «Віденська кав’ярня» за гроші вплинути на посадовців департаменту архітектури та розвитку містобудування Львівської ОВА й затвердити охоронний договір на об’єкт культурної спадщини.

Представник «Віденської кав’ярні», який у суді виступає як свідок, розповів, що під час юридичного аудиту технічної документації виникла необхідність виготовити та затвердити облікову документацію. Це входить до компетенції управління охорони історичного середовища ЛМР та департаменту архітектури та розвитку містобудування ЛОВА. У ЛМР підприємцеві дали контакт Олега Хандина, який перебував на посаді начальника відділу охорони та використання об’єктів культурної спадщини управління.

На початку жовтня 2023 року представник «Віденської кав’ярні» зустрівся з Олегом Хандином в кав’ярні «Львівська копальня кави». Під час спілкування посадовець сказав, що за виготовлення та затвердження облікової документації потрібно заплатити тисячу доларів. За ці гроші чиновник обіцяв вплинути на посадовців ЛОВА, оскільки без них неможливо затвердити документи.

Представник ТОВ «Віденська кав’ярня» знову зустрівся з Олегом Хандином 26 січня 2024 року. Чиновник ЛМР сказав, що тепер сума хабара збільшилася до 1500 доларів. Він попросив віддати гроші двома частинами по 750 доларів. У матеріалах справи йдеться, що представник «Віденської кав’ярні» 16 лютого дав Олегу Хандину 750 доларів. Другу частину хабара чиновник отримав 19 березня. Під час цього його й затримали правоохоронці.

Зазначимо, що ТОВ «Віденська кав’ярня» судиться з управлінням охорони історичного середовища ЛМР через виданий припис на демонтаж незаконної тераси, добудованої до закладу, будівля якої є пам’яткою архітектури. Представником від мерії у цій справі був саме Олег Хандин.

«Віденська кав’ярня» на просп. Свободи, 12

Нещодавно мерія Львова оштрафувала на 170 тисяч грн ТОВ «Віденська кав’ярня» за самовільні роботи на пам’ятці архітектури. Підприємство засклило терасу, яка стала незаконною прибудовою.

Львівський окружний адмінсуд 28 листопада 2023 року призначив судову будівельно-технічну експертизу та зупинив провадження у справі. Управління охорони історичного середовища подало апеляційну скаргу з вимогою скасувати призначення експертизи.

Олег Хандин під час зустрічей з представником «Віденської кав’ярні» сказав, що не погоджується з діями управління, у якому працює, й за 500 доларів зможе відмовитися від апеляційної скарги, яку сам і подав. Олег Хандин шантажував підприємця й зазначив, що якщо не отримає гроші, то наполягатиме на задоволенні апеляції й скасуванні рішення суду. Представник кав’ярні погодився дати хабара.

Суд зазначає, що що Олег Хандин поставив представника «Віденської кав’ярні» в умови, за яких бізнес не може реалізувати законних інтересів без надання хабара.

Як повідомляв Львівський портал, 19 березня Олега Хандина затримали на хабарі у 2000 доларів. За ці гроші він обіцяв підприємцю посприяти у видачі документів на реконструкцію в історичному ареалі Львова та скасувати виданий припис управління охорони історичного середовища.

Олег Хандин є також секретарем адміністративної комісії при виконкомі Львівської міськради. Вона діє з 2018 року і виписує штрафи фізичним та юридичним особам за самовільні роботи у будинках, які пам’ятками архітектури (незаконне перепланування, заміна вікон і дверей тощо).

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *