ОСТАННІ НОВИНИ

Тричі зупинявся кровообіг: у Винниках медики «швидкої» успішно реанімували чоловіка

Наталя Дуляба

|

У Винниках медики «швидкої» врятували 38-річного чоловіка, у якого раптово тричі зупинявся кровообіг. Лікарі до останнього боролись за життя пацієнта – реанімаційні заходи тривали майже годину. За цей час у них закінчився кисень й адреналін, тож на підмогу довелось викликати ще одну бригаду. Про це Львівському порталу повідомили у Львівському обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф.

У Винниках 38-річний чоловік, якому раніше діагностували постковідний міокардит, втратив свідомість. Дружина, пересвідчившись у відсутності дихання, негайно почала проводити компресію грудної клітки й викликала «швидку». Лікарі кажуть, що саме це допомогло в подальшому врятувати життя пацієнта, адже жінка не втратила такий дорогоцінний час.

На виклик прибула 840 бригада з пункту базування у селі Чижиків. Медики Роман Калин і Галина Маркевич відразу приступили до роботи та виявили раптову зупинку кровообігу.

«Ми вбігли в квартиру й побачили, що жінка здійснює потерпілому компресію грудної клітки. Пересвідчився, що дихання відсутнє, наклав ложки дефібрилятора, на моніторі дефібрилятора – асистолія [припинення електричної та механічної діяльності серця]. Розпочали серцево-легеневу реанімацію», – розповідає фельдшер Роман Калин.

Тривалий час медики не могли «запустити» серце й фіксували електромеханічну дисоціацію – стан, що характеризується відсутністю механічної діяльності серця при збереженій електричної активності. Лише на 26 хвилині реанімації у пацієнта відновився пульс на центральній артерії. Згодом у чоловіка ще два рази зупинявся кровообіг.

Зрештою у бригади вже майже закінчились запаси адреналіну та портативного кисню, тому на допомогу довелось викликати колег. На місце прибула 185 бригада у складі лікарки Христини Гриньків та медсестри Тетяни Чмир.

«Прибула підмога, і нам всім вдалося зробити, здавалось би, неможливе», – ділиться враженнями Роман Калин.

Фельдшер Роман Калин

«На момент, коли ми в повному екіпіруванні піднялися на пʼятий поверх, колеги здійснювали серцево-легеневу реанімацію. Їм вдавалося відновлювати спонтанний кровообіг. Ми із киснем, з новим запасом медикаментів і новими силами продовжили реанімаційні дії», – додає зі свого боку лікарка Христина Гриньків.

Медики обох бригад працювали ще близько десяти хвилин, коли у чоловіка з’явився пульс на магістральній артерії. Пацієнт все ще не дихав, його під’єднали до апарату вентиляції легень, і коли стан таки вдалося стабілізувати, наважились транспортувати у карету «швидкої». Загалом реанімаційні заходи тривали безперестанку майже годину.

У лікарню пацієнта доставили з артеріальним тиском 80/40 мм рт.ст. Його відразу забрали у реанімаційне відділення. Стан чоловіка важкий, втім медики, які доклали стільки зусиль для його порятунку, сподіваються, що він одужає.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *