ОСТАННІ НОВИНИ

В чергах на польському кордоні чекають вже 3000 вантажівок, – ДПСУ

Ольга Денисяка

|

Станом на 5 грудня через блокування кордону на території Польщі у чергах перебувають близько 3100 вантажівок. Про це заявив речник ДПСУ Андрій Демченко в ефірі національного телемарафону.

«Станом на ранок сьогодні на території Польщі в напрямку України в чергах перебувають близько 3100 вантажівок. Найбільше біля пункту пропуску «Шегині» – близько 1100 вантажівок та біля пункту «Рава-Руська» – приблизно 850», – сказав речник ДПСУ.

За його словами, певний рух вантажівок через кордон з Польщею є, але тої інтенсивності, яка була до початку блокади, зараз немає.

«На пункті пропуску «Ягодин» раніше кордон обидва боки перетинали 1200-1300 вантажівок, а за минулу добу їх було близько 140. Відносно інтенсивний рух фіксується на пункті пропуску «Краківець», – зазначив він.

Що відомо про блокаду на кордоні з Польщею

Польські перевізники почали блокувати проїзду вантажівок через польсько-український кордон із 6 листопада. Вони вимагають повернення дозволів для українських водіїв, вилучення польських машин із електронної черги, а також випускати з території України порожні польські вантажівки поза чергою.

Також польські перевізники не лише необґрунтовано блокують пункти перетину на кордоні з Україною, а й всупереч обіцянкам блокують цистерни з паливом та гуманітарну допомогу допомогу Україні.

Профільна єврокомісарка з транспорту Адіна Велян звинуватила польську владу у недостатній ініціативності щодо владнання ситуації на україно-польському кордоні та «дотриманням там закону», а також пригрозила санкціями для Польщі.

1 грудня стало відомо, що Міністерство відновлення України і Міністерство інфраструктури Польщі спільно напрацьовують заходи для розблокування кордону. Першим пунктом з переліку заходів є відкриття пункту пропуску «Угринів- Долгобичув» для проїзду порожніх вантажівок. Це дозволить якомога швидше зняти блокаду та налагодити безперебійний транспортний рух через кордон.

Унаслідок блокування українсько-польського кордону експорт через ці пункти пропуску знизився на 40%, а держбюджет України втратив 9,3 млрд грн через недонадходження митних платежів.

Додамо, Україна і Європейський союз підписали Угоду про вантажні перевезення автомобільним транспортом 29 червня 2022 року. Її початковий термін дії складав один рік з можливістю продовження. Згодом дію угоди продовжили до кінця червня 2024 року.

За даними Мінінфраструктури, після підписання Угоди кількість перевізників, які перетинали кордон в напрямку ЄС, у порівнянні з аналогічним періодом 2021 року збільшилася на 53%, кількість перетинів – на 43%.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *