У житлових будинках Львова встановили 38 підйомників для осіб з інвалідністю. Вартість встановлення одного підйомника обходиться місту орієнтовно у 400-600 тисяч гривень. Про це Львівському порталу повідомили в пресслужбі Львівської міської ради.
У Львові вже кілька років діє «Програма забезпечення доступності житлових приміщень осіб з інвалідністю у кріслах колісних та осіб з інвалідністю з порушенням зору І групи». Завдяки Програмі у житлових будинках міста вже вдалося встановити 38 підйомників.
Минулого року, у зв’язку із воєнним станом, встановлення підйомників було призупинено, бо роботи належать до капітальних видатків. Та цього року роботи відновили і фактично вже встановили 5 підйомників. Ще на 7 виділили кошти на останній сесії.
«У 2018 році у Львові прийняли «Програму забезпечення доступності житлових приміщень осіб з інвалідністю у кріслах колісних та осіб з інвалідністю з порушенням зору І групи». Відтак можемо облаштовувати елементи доступності для осіб з інвалідністю – встановлювати пандуси, підйомники чи відкидні пандуси до ліфтів.
Щороку до Програми вносяться зміни і додається новий перелік осіб з інвалідністю, у будинках яких необхідно облаштувати пандус чи підйомник», – розповіли у департаменті житлового господарства та інфраструктури ЛМР.
За інформацією департаменту житлового господарства та інфраструктури ЛМР, протягом 2019-2021 років вдалося встановити 33 підйомники. У 2022 році, у зв’язку з війною, роботи не проводилися. Натомість на початку цього року в бюджеті розвитку Львівської міської територіальної громади на 2023 рік виділили 2 млн грн на встановлення 5 підйомників – на вул. Сосюри, Пасічна, К. Левицького, Катедральна, Мазепи. Станом на зараз 3 вже встановлено повністю і ще на 2 тривають завершальні роботи з монтажу.
Також на останній сесії було виділено ще 3 млн грн на встановлення ще 7 підйомників.
Орієнтовна вартість встановлення одного підйомника 400-600 тис. грн. Вартість залежить від висоти платформи, від конструкції підйомника (похила чи вертикальна платформа), від конструкції сходової клітки (з поворотом чи без повороту платформи), від системи управління підйомником (керується з площадки чи індивідуальним пультом). Виконує роботи з облаштування підйомників ЛКП «Львівсвітло».
«Запитів на підйомники є багато, але не всюди їх можливо встановити. Складно встановити підйомник у старих будинках, бо там зазвичай мало місця і сам конструктив будинку не дозволяє це зробити. Іноді доводиться змінювати вхідні двері і навіть дверні отвори, щоб мати змогу змонтувати підйомник.
Якщо ж особа з інвалідністю переїжджає в інше місце проживання чи помирає і потреба у підйомнику відпадає, то, знову ж таки, відповідно до Програми, ми переставляємо цей підйомник в інший будинок. Такі роботи теж не дешеві – демонтаж і перестановка коштує 100-130 тис. грн. Адже потрібно виготовляти нове ПКД, проходити експертизу… Загалом, в середньому, роботи із встановлення підйомника тривають до 2 місяців», – розповідають у ЛКП «Львівсвітло».
Після встановлення підйомник залишається на обслуговуванні підприємства, і в разі якихось несправностей їх оперативно усувають.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Маркіян Рой