Фахівці Інституту вивчення війни (ISW) оцінили наслідки руйнування Кримського мосту, які, на їхню думку, перешкоджають російській логістиці з Криму в тилові райони Запорізької та Херсонської областей, повідомляє Українська правда.
У звіті вказують: атака на міст через Керченську протоку 17 липня, ймовірно, матиме подальші наслідки для російської логістики на півдні України.
Російська влада звинуватила українські спецслужби в тому, що вранці 17 липня по мосту між Росією та окупованим Кримом було завдано удару дронами.
Російські туристи, які тікають з окупованого Криму, швидше за все, загострили ситуацію на дорогах і, ймовірно, перешкоджають російській логістиці з Криму в тилові райони Запорізької та Херсонської областей.
Аналітики підкреслюють: міст через Керченську протоку та військові території в окупованому Криму є законними військовими цілями для українських сил, які захищаються від повномасштабного російського вторгнення та окупації України, про що раніше повідомляли ISW та українські чиновники.
Вони також стверджують, що російське матеріально-технічне забезпечення на півдні України, ймовірно, постраждає в короткостроковій і середньостроковій перспективі, що посилить нещодавні скарги на неадекватне російське постачання на півдні України, а це може ще більше підірвати довіру до Міноборони РФ.
Ключові висновки ISW за 17 липня:
Атака на міст через Керченську протоку 17 липня, ймовірно, матиме значний і тривалий вплив на російську логістику в розпал триваючого українського контрнаступу на півдні.
ПВК “Вагнер” продовжує підготовку до постійної присутності в Білорусі.
Росія продовжує зусилля з реорганізації свого апарату внутрішньої безпеки після збройного заколоту групи “Вагнера”.
Українські війська продовжували контрнаступальні операції щонайменше на трьох ділянках фронту на тлі активізації російських наступальних операцій уздовж кордону Харківської та Луганської областей 17 липня.
Війська РФ проводили активні наступальні операції вздовж лінії Куп’янськ-Сватове і, ймовірно, досягли незначних тактичних успіхів на цьому напрямку.
Також вони продовжували обмежені наземні атаки на південний захід і південь від Кремінної, навколо Бахмута та вздовж лінії Авдіївка-Донецьк.
Сили оборони продовжили контрнаступальні операції в районі Бахмута і просунулися вперед поблизу Донецько-запорізького адміністративного кордону.
Російські війська проводили обмежені контратаки на заході Донецької області.
За інформацією російських джерел, українські сили продовжують безуспішні наземні атаки в районі Оріхова на заході Запорізької області.
Російське видання “Верстка” повідомило, що з початку війни російська влада звільнила щонайменше вісім своїх військових командирів, не призначивши їх на нові посади.
Російська окупаційна влада продовжує штучно збільшувати кількість російських громадян в окупованій Україні напередодні вересневих регіональних виборів.
Як повідомляв Львівський портал, вранці 24 травня 2022 року в районі кримського мосту здійснявся стовп диму, який на фото і відео стали поширювати у соцмережах. Але окупаційна адміністрація запевняла, що причиною є якісь «навчання».
8 жовтня 2022 року, за день після уродин російського диктатора Владіміра Путіна, кримський міст підірвали. На залізничній гілці спалахнула масштабна пожежа, також частина мосту обвалилась у море.
Після цього випадку міст не працював на повну потужність, адже пошкоджену частину закрили на ремонт. Його завершити можуть, як вважають у британській розвідці, не раніше вересня 2023 року.
В ніч на 17 липня 2023 року на Кримському мосту пролунали вибухи, внаслідок яких він зазнав масштабних руйнуваннь.
Як відомо, кримський міст складається з двох розташованих поруч мостів, залізничного й автомобільного, які сполучають Керченський і Таманський півострови через острів Тузлу й Тузлинську косу.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
Андрій Котенський