ОСТАННІ НОВИНИ

Усі в НАТО підтримують вступ України, – Столтенберг

Андрій Котенський

|

Генеральний секретар Північноатлантичного Альянсу Єнс Столтенберг стверджує, що всі члени НАТО погоджуються із майбутнім вступом України, але коли саме це відбудеться, поки що спрогнозувати важко. Таку заяву Столтенберг зробив в інтерв’ю The Washington Post, повідомляє Європейська правда.

Відповідаючи на питання, яким може бути шлях до можливого членства України в НАТО, генсек вказав, що «всі члени НАТО згодні з тим, що Україна стане членом Альянсу».

«Усі члени Альянсу погоджуються з тим, що Україна має право обирати свій власний шлях, що це рішення має ухвалювати не Москва, а Київ. І… всі союзники погоджуються, що двері НАТО залишаються відчиненими», – підкреслив Столтенберг.

«Питання в тому, коли, і я не можу назвати вам конкретних дат», – додав він.

Генсек нагадав, що Альянс допомагає Україні перейти від обладнання, доктрин і стандартів радянських часів до доктрин і стандартів НАТО, зробити українські Збройні Сили оперативно сумісними із силами НАТО, а також «допомогти в подальшому реформуванні та модернізації їхніх оборонних і безпекових інституцій».

«Нагальним завданням зараз є забезпечення перемоги України як суверенної, незалежної держави, бо якщо Україна не переможе, то не буде що й обговорювати», – вважає Столтенберг.

Передісторія

30 вересня 2022 року президент Володимир Зеленський спільно з очільником Верховної Ради Русланом Стефанчуком та прем’єром Денисом Шмигалем підписали заявку України на пришвидшений вступ до НАТО.

Того ж дня генсек НАТО Єнс Столтенберг вкотре підтвердив політику «відкритих дверей» Північноатлантичного альянсу, втім наголосив, що рішення про вступ України мають прийняти одноголосно всі 30 держав-членів.

Офіційно свою підтримку Україні висловили щонайменше 9 країн-членів НАТО: Польща, Литва, Латвія, Естонія, Чехія, Словаччина, Румунія, Чорногорія й Північна Македонія. Також неофіційно вступ України до НАТО підтримала Канада, дещо обережну позицію, але все одно схвальну, мали й США.

3 травня 2023 року членство України в НАТО підтримала північна Європа.

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна хотіла б бачити «кроки вперед» у напрямку НАТО, а не далі чути від держав-членів Альянсу про «відчинені двері». Володимир Зеленський пропонує, аби Україна інтегрувалась до НАТО за пришвидшеною процедурою, як відбувається зі Швецією й Фінляндією.

За останніми соціологічними дослідженнями, підтримка вступу України до НАТО сягнула рекорду – на початку 2023 року «за» висловились 86% українців.

Підтримка громадськості вступу України до НАТО безпрецедентно виросла з початку повномасштабного вторгнення Росії.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *