Священний Синод Православної церкви України вирішив створити релігійну організацію «Почаївська Свято-Успенська Лавра Тернопільської єпархії ПЦУ». Зараз Лавру орендує Українська православна церква московського патріархату. Про це йдеться в рішенні Синоду, опублікованому на сайті ПЦУ 28 березня.
«У складі Тернопільської єпархії Православної Церкви України було утворено релігійну організацію «Почаївська Свято-Успенська Лавра Тернопільської єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України)», – йдеться в повідомленні.
Священноархімандритом організації затвердили митрополита Тернопільського і Кременецького Нестора.
Зазначається, що , що Синод також підтримав позицію предстоятеля ПЦУ Епіфанія, викладену в його зверненні до братії Києво-Печерської Лаври. Там закликали братію Лаври до єднання в лоні помісної Української православної церкви. Синод також вважає, що необхідно зберегти в Лаврі чернече життя та неперервні звершення богослужінь.
Відтак ПЦУ вирішили прохати виділити для чернечого життя, богослужбової та іншої релігійної діяльності Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври (чоловічий монастир) приміщення на території комплексу Свято-Успенської Києво-Печерської Лаври.
Як відомо, 16 лютого, відбулося перше засідання робочої групи, яка вивчає правомірність використання комплексу споруд Почаївської Свято-Успенської лаври московським патріархатом.
Українська Греко-Католицька Церква хоче отримати право проводити богослужіння у Почаївській Лаврі, яка перебуває в оренді у УПЦ Московського патріархату на Тернопільщині.
У той же час українці збирають підписи про розірвання договору оренди Почаївської лаври з московським патріархатом. Підписати петицію можна ТУТ.
Також повідомлялось, що УПЦ Московського патріархату має залишити Києво-Печерську лавру до 29 березня 2023 року.
2 грудня 2022 року Україна запровадила санкції проти Московського патріархату, через системну антиукраїнську діяльність УПЦ МП в Україні та пропагування так званого «рускава міра». Правоохоронцями було відкрито низку кримінальних проваджень.
Конституційний суд України визнав конституційним закон «Про свободу совісті та релігійні організації», який передбачає обов’язкову згадку в назві УПЦ Московського патріархату приналежності до Російської православної церкви (РПЦ).
Напередодні Нового року 78% українців висловились, що час вже розібратися із діяльністю московського патріархату в Україні.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Ольга Денисяка