ОСТАННІ НОВИНИ

Прокуратура почала розслідування через будівництво приватного медцентру у Львові

Ольга Денисяка

|

Галицька окружна прокуратура міста Львова почала розслідування обставин втрати двох комунальних будівель, які раніше належали 3-й міській клінічній лікарні. Зараз на їхньому місці стоїть п’ятиповерховий медичний центр, що офіційно належить львів’янину Яремі Козловському, якому у травні виповниться лише три роки. Про це повідомляють Наші.Гроші.Львів.

У квітні 2019 року депутати Львівської міськради надали в оренду компанії «Лемберг медікал центр» земельну ділянку площею 0,2463 га на вул. Раппапорта, 6 під будівництво приватного медичного центру. Таке рішення ухвалили без будь-яких обговорень – на тій підставі, що одна з будівель на цій ділянці уже належала «Лемберг медікал центр».

Уже за кілька місяців члени виконкому Львівської міськради погодили містобудівні умови та обмеження для будівництва нового медичного центру – точніше для «реконструкції існуючої будівлі та пристосування її під приватну лікарню».

І оренду землі, і містобудівні обмеження в історичному ареалі міста компанія отримала досить просто. Тому вже менше ніж за два роки новий медичний центр площею понад 4000 м2 збудували. Приблизно тоді ж новим офіційним власником будівлі став тоді ще однорічний син Козловського.

Ще якийсь час тривали судові суперечки з єврейською громадою, яка протестувала проти будівництва на території давнього юдейського цвинтаря. Але Верховний Cуд став на сторону «Лемберг медікал центр» – зокрема, і через те, що компанії «належала одна з будівель на цій території». І раптом в кінці 2022 року, коли в будівлі майбутньої приватної клініки вже завершувались опоряджувальні роботи, Державна аудиторська служба провела перевірку майна сусідньої 3-ї міської клінічної лікарні, яка сьогодні входить до складу комунального некомерційного підприємства «Львівське територіальне медичне об’єднання акушерства та гінекології» (КНП «Львівське ТМО 3»), де об’єднані усі профільні медзаклади міського підпорядкування.

Під час перевірки державні аудитори з’ясували, що на балансі лікарні є гінекологічне відділення площею 228,3 м2 та гараж площею 314 м2, проте фізично знайти їх не змогли. Виявилось, що на місці цих будівель і збудований приватний медичний центр площею понад 4000 м2. Раніше двоповерховий будинок наростили до п’яти поверхів і значно збільшили пляму забудови.

Держаудитслужба повідомила, що уже передала результати перевірки у прокуратуру, а 13 січня 2023 року за цими матеріалами відкрили кримінальне провадження. Цю інформацію підтвердили і у Галицькій окружній прокуратурі Львова, уточнивши, що розслідування проводиться за статтею про службову недбалість.

За даними журналістів, понад 20 років тому комунальна 3-я міська клінічна лікарня Львова, яку тоді очолював головний лікар Вадим Олійник, віддала в оренду ТОВ «Краківський ринок» двоповерховий будинок площею 962,1 м2. Раніше там було гінекологічне відділення лікарні, але приміщення уже тривалий час не використовували, тож рішення здати його в оренду здавалось логічним.

У договорі про оренду, копію якого надали в лікарні, вказано, що «Краківський ринок» орендував будівлю на 10 років для використання під склад.

Проте тодішній основний власник «Краківського ринку» Володимир Кожан знайшов інше застосування орендованому будинку. За кілька місяців колишнє гінекологічне відділення відремонтували і там відкрилося почесне консульство Республіки Казахстан у Західній Україні, яке очолив сам Володимир Кожан.

У 2010 році, коли до завершення терміну оренди залишалось уже небагато, «Краківський ринок» вирішив просто приватизувати будівлю на підставі здійснених «невід’ємних покращень». Тоді такий спосіб приватизації комунального майна був доволі популярний у Львові – орендарі робили ремонт і претендували на власність об’єкта оренди. Щоправда, аби зробити ці покращення, має бути формальна згода власника майна, але у цьому випадку міська рада нічого не погоджувала – принаймні про це заявляли юристи міськради пізніше у судах.

У серпні 2012 року Господарський суд Львівської області, попри аргументи юристів міськради про порушення правил оренди, задовольнив позов ТОВ «Краківський ринок» і на основі експертної оцінки витрачених на ремонт ресурсів віддав у приватну власність 77% будівлі. Іншими словами, з двоповерхового будинку площею 962,1 м2 міськраді залишилось лише 228,3 м2. Юристи міськради намагалися оскаржити це рішення, але у квітні 2013 року крапку в процесі поставив Вищий господарський суд України, який залишив поділ будівлі в силі.

Насправді «Краківський ринок» продовжував володіти усім будинком, а медики так і не отримали доступу до своєї частки, яка залишилась у комунальній власності, стверджує керівниця КНП «Львівське ТМО 3» Леся Кобецька.

Наступні кілька років з будівлею колишнього гінекологічного відділення нічого особливого не відбувалось, аж поки у грудні 2018 року ТОВ «Краківський ринок» не стало засновником новоствореної компанії «Лемберг медікал центр» і внесло будинок у статутний капітал цієї фірми.

Менш ніж за місяць після реєстрації ТОВ «Краківський ринок» вийшов із засновників, а єдиною власницею «Лемберг медікал центр» стала Юлія Козловська (Думанська) – дружина Григорія Козловського. При цьому будинок залишився у власності цієї компанії.

За півроку після втрати «Лемберг медікал центр», у липні 2019 року, Володимир Кожан втратив ще одну компанію – у власність родини Козловських перейшло ТОВ «Дари Львівщини». Ця компанія, що багато років належала Кожану, управляла двома львівськими комунальними ринками – «Винниківським» та «Підзамче». Після того, як власницею «Дарів Львівщини» стала донька Козловського, обидва ринки відразу ж дивним чином приватизували. Але у цій справі досі триває розслідування.

Представник «Лемберг медікал центр» Олексій Різник стверджує, що комунальна частка в приватній клініці досі зберігається і міськрада вправі нею розпоряджатися. Яким чином можна продати частку будівлі цілісного медичного центру і хто захоче його за таких умов купувати Пайонкевич не пояснила. Про долю лікарняного гаража площею 314 м2, який був розташований на ділянці до початку будівництва приватного медцентру і який не можуть знайти державні аудитори, і Різник, і Пайонкевич говорити відмовились, посилаючись на брак інформації.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *