ОСТАННІ НОВИНИ

Суд остаточно узаконив приватний пологовий на Раппопорта

Наталя Дуляба

|

Верховний Суд не задовольнив касаційну скаргу єврейських організацій щодо земельної ділянки на вул. Раппопорта, 6, де фірма дружини бізнесмена Григорія Козловського збудувала приватний пологовий будинок. Таким чином ТОВ «Лемберг медікал центр» остаточно відвоювало цю ділянку в історичному ареалі Львова. Про це пишуть Наші гроші.Львів із посиланням на постанову суду.

Раніше на цій території знаходилось єврейське кладовище. А тепер на ділянці ТОВ «Лемберг медікал центр» збудувало приватний медичний центр з пологовим будинком. Землю під це будівництво компанія орендує з серпня 2019 року, а містобудівні умови та обмеження вона отримала в жовтні того ж року.

Тривалий час власницею «Лемберг медікал центр» була Юлія Козловська, дружина бізнесмена і депутата Львівської облради Григорія Козловського, який також був директором товариства. Зараз фірма є у стані припинення діяльності та перереєстрована на Євгена Лобова. Сам медичний центр у квітні перереєстрували на однорічного сина Козловських Ярему. У вересні він здав медцентр в оренду на десять років іншій фірмі ‒ ТОВ «Оксфорд медікал захід».

Підстава для позову

Колись на території, обмеженій вулицями Рапопорта, Базарна та Клепарівська, розташовувалось єврейське кладовище, яке існувало з XIV століття по 1855 рік. Об’єднання комітетів для євреїв колишнього Радянського Союзу також намагалось отримати цю ділянку в оренду.

У 2018 році в іншому позові суд визнав бездіяльність міськради у наданні дозволу на розробку проєкту землеустрою кладовища. Тим же рішення зобов’язав надати об’єднанню євреїв такий дозвіл, але натомість ділянку в оренду передали «Лемберг медікал центр».

Своє право на ділянку Об`єднання комітетів для євреїв мотивує тим, що у 2010 році «Старе Єврейське кладовище» внесли в Державний реєстр нерухомих пам’яток. На думку позивача, використання цієї території суперечить Генплану Львова, оскільки вони віднесені до земель історико-культурного призначення, а також знаходиться межах охоронної зони ЮНЕСКО та історичного ареалу міста.

У першій інстанції об’єднання євреїв перемогло. Суд вирішив, що ділянка знаходиться на території пам’ятки історії, а при прийнятті рішень Львівська міська рада не дотрималась вимог законодавства, що регулює охорону культурної спадщини.

Натомість у апеляції рішення суду першої інстанції скасували. Свої дії апеляційний суд пояснював тим, що дозвіл ЛМР на розробку проєкту землеустрою не гарантує набуття права власності чи користування ділянкою. А також врахував те, що «Лемберг медікал центру» належала одна з будівель на цій території.

Що стосується охорони пам’ятки, то наразі відсутня затверджена Мінкультом документація щодо визначення меж історичного ареалу м. Львова.

Верховний Суд також послався на відсутність Історико-архітектурного опорного плану. Суд зазначив, що саме внаслідок відсутності чітких, визначених меж історичного ареалу м. Львова неможливо встановити факт порушення.

«Оскільки матеріали справи не містять доказів затвердження меж історичного ареалу м. Львова та охоронної зони вказаної пам`ятки місцевого значення, то відповідно твердження позивачів про порушення режиму використання та охорони території пам`ятки при винесені оскаржуваних ухвал є необґрунтованими», ‒ йдеться у рішенні суду.

Інші суди

Із будівництвом медичного центру на вул. Раппопорта, 6 пов’язані декілька інших судових спорів. Раніше об’єднання комітетів для євреїв хотіло скасувати дозволи на будівельні роботи для компанії «Лемберг медікал центр». Але наразі також програло апеляційну інстанцію.

Водночас фірма «Лемберг медікал центр» намагається скасувати припис Міністерства культури України, в якому зазначена вимога зупинити будівництво медичного центру.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Фото: Твоє місто

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.