На Львівщині правоохоронці викрили міжнародний конвертаційний центр, через рахунки якого перерахували понад 2,5 млрд грн. Про це Львівському порталу повідомили у відділі інформаційної політики Львівської обласної прокуратури.
За процесуального керівництва Львівської обласної прокуратури викрито групу осіб на
За даними слідства, група осіб організувала діяльність так званого конвертцентру. Він надавав послуги з конвертації грошових коштів із безготівкової форми в готівку та криптовалюту, а також мінімізації податкових зобов’язань в сфері інвестицій і валютних операцій. Встановлено, що до його складу входило більш як 30 товариств. Такі підприємства надавали документальне підтвердження безтоварних фінансових операцій, які фактично не проводились.
Також через конвертцентр відмивалися кошти суб’єктів господарювання, які не були сплачені до бюджету у виді податків через мережу пов’язаних фінансових установ. Після цього відбувалось акумулювання та видача таких грошових коштів замовникам.
Клієнтами конвертаційного центру були суб’єкти господарювання різних галузей, фізичні особи і так звані «транзитні підприємства», які входять до інших конвертаційних груп.
«Зафіксовано, що протягом 2020-2022 років по рахункам 20 підприємств з ознаками фіктивності перераховано понад 2,5 млрд грн. За останні місяці обіг конвертцентру становив близько 600 млн грн», – йдеться в повідомленні.
Під час обшуків у офісних приміщеннях та за місцем проживання учасників групи вилучили майже 165 млн грн готівки, понад 200 печаток фіктивних іноземних офшорних компаній, чорнові записи, комп’ютерну техніку та інші речові докази.
Слідчі дії тривають, проводяться відповідні експертизи. Вирішується питання щодо накладення арешту на вилучене майно та повідомлення про підозру учасникам угруповання. Справу розслідують за легалізацію майна, одержаного злочинним шляхом, та ухилення від сплати податків (ч. 3 ст. 209, ч. 3 ст. 212 КК України).
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Ольга Денисяка