ОСТАННІ НОВИНИ

Сьогодні – День військового капелана

Андрій Котенський

|

Сьогодні, 25 жовтня, коли православні і греко-католики вшановують святителя Мартина Милостивого, єпископа Турського, який вважається засновником і покровителем військових капеланів, в Україні відзначають День військового капелана, повідомляє РІСУ.

Озброєні словом Божим і вірою військові капелани тримають дуже важливу оборону — духовну. А ще військові духівники допомагають нашим воїнам долати страх і гнів у серці, полегшують біль втрат, вселяють у них віру та надію.

За словами керівника Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного Павла Ткачука, капелани утримують важливу ділянку оборони України.

«Озброєні словом Божим і вірою! Військові капелани тримають дуже важливу ділянку оборони Україну – духовну. Військові душпастирі допомагають нашим воїнам долати страх і гнів у серці, полегшують біль втрат, вселяють у них віру та надію. Вони завжди поруч із захисниками України. Щиро вітаю все духовне українське воїнство! Вдячний Вам за Божу опіку та всебічну підтримку Українського війська! Разом Переможемо!», – прокоментував Павло Ткачук.

Із початком російсько-української війни священики українських конфесій пішли капеланами в різні підрозділи як волонтери, щоб бути разом із бійцями на передовій. Ці події розпочали новий етап історії українського військового душпастирства.

2 липня 2014 року з’явився перший офіційний документ (розпорядження Кабінету Міністрів України) щодо служіння військового духовенства у Збройних Силах України.

У 2016 році в українському війську було введено перші штатні посади військових священників.

А з 1 липня 2022 року набрав чинності Закон України Про Службу військового капеланства, який регулює відносини у сфері реалізації конституційного права на свободу світогляду та віросповідання військовослужбовців Збройних Сил України, Національної гвардії України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також визначає правові та організаційні засади і принципи діяльності Служби військового капеланства.

Згідно з ухваленим Законом, військовим капеланом може бути громадянин України, який є священнослужителем зареєстрованої в Україні релігійної організації та отримав від керівного центру (управління) відповідної релігійної організації мандат на право здійснення військової капеланської діяльності. Військові капелани не отримують зброї та боєприпасів, їх не залучають до чергувань, нарядів, проведення службових розслідувань й інших дій, несумісних із їхніми посадовими обов’язками і статусом священнослужителя. Вони відповідають виключно за здійснення задоволення духовно-релігійних потреб особового складу.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *