ОСТАННІ НОВИНИ

Справи львівських волонтерів: правоохоронці не прийшли звітувати в облраду

Ольга Денисяка

|

20 вересня на сесії Львівської обласної ради депутати закликали припинити переслідування волонтерів, оскільки вважають такі дії неприйнятними. Про це повідомляє Львівський портал.

Під час сесії народні обранці повинні були заслухати звіти правоохоронців про відкриті кримінальні справи щодо волонтерів, які допомагають ЗСУ під час війни. Однак головні правоохоронці області на засідання не з’явились через відрядження, тому депутати заслухали лише письмові звіти.

Депутати понад три години обговорювали вказане питання і в результаті прийняли рішення вважати неприйнятними переслідування волонтерів і практику провокацій як методу збору доказів щодо волонтерів. Прийняти аналогічне рішення для захисту волонтерів, що допомагають ЗСУ, облрада рекомендує всім обласним та місцевим радам Львівщини.

Крім того, народні обранці закликали депутатів Верховної Ради від Львівщини внести на розгляд Ради законопроєкт щодо змін чинного закону про гуманітарну допомогу. До прийняття змін депутати пропонують Генпрокурору, голові Нацполіції взяти під контроль питання закриття кримінальних справ, відкритих щодо волонтерів.

Як повідомив під час обговорення голова постійної комісії з питань правоохоронної, антикорупційної діяльності та військових формувань облради Назарій Сумало, станом на 20 вересня на Львівщині відкрили 46 кримінальних проваджень щодо розкрадання гуманітарної допомоги. З підозрою наразі є сім справ щодо десяти осіб.

Зазначимо, що чи не найбільшого резонансу та розголосу отримало кримінальне провадження проти волонтерів Святослава Літинського, Назарія Островського та військового капелана Ігоря Плохого, який наразі служить на миколаївському напрямку. Справа дійшлааж до Президента України Володимира Зеленського. Як виявилось Островського та Плохого підозрюють у збагаченні на продажі автомобілів для ЗСУ, які ввозила ГО  «Благословення». Святослав Літинський у цій справі проходить у справі як свідок. Підставою для обвинувачення є нібито допит свідка.

8 вересня стало відомо, що під час обшуків у помешканні волонтера Святослава Літинського правоохоронці вилучили 15 тисяч гривень, які буцімто можуть бути пов’язані із «незаконним збагаченням волонтера» на продажі автомобілів, що були призначені для ЗСУ. Паралельно обшуки також тривали й у Назарія Островського.

Збурила суспільство також справа волонтерів Олеся Дзиндри та Юрія Музичука. 67-річний Олесь Дзиндра є відомим львівським художником і громадським діячем, засновником «Музею ідей». Разом із своїм товаришем, 64-річним підприємцем Юрієм Музичуком, він активно долучився до волонтерського руху з початку повномасштабного вторгнення росіян, і їхню вину громадськість поставили під сумнів. Дзиндрі та Музичуку інкримінують привласнення понад 30 авто, які були ввезені в Україну, як гуманітарна допомога для ЗСУ.

Після низки скандальних справ голова Львівської ОВА Максим Козицький заявив про створення робочої групи для вирішення проблем, які ускладнюють або перешкоджають законній діяльності волонтерів. Однак голова політради Української Галицької Партії Ростислав Коваль назвав зібрання в обласній військовій адміністрації  «зрежисованою театральною постановкою», яка була спрямована на підтримку влади.

Своєю чергою спільнота волонтерів та активістів Львівщини закликала напрацювати зміни до законодавства, аби врегулювати діяльність волонтерів та припинити їх дискредитацію. Детальніше про справи львівських волонтерів читайте у матеріалі Львівського порталу за цим посиланням.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *