Президент Байден пояснює підвищення ціни у США та глобальний брак продовольства вторгненням росії в Україну та вважає, що американські фермери компенсують дефіцит сільгосппродукції у світі. Про це пише Укрінформ із посиланням на CNN.
Під час поїздки до штату Іллінойс 11 травня Джо Байден похвалив американських фермерів за те, що вони є «житницею демократії» в умовах війни.
«Америка бореться на двох фронтах, – сказав глава Білого дому. – Удома це інфляція і зростання цін. За кордоном – це допомога українцям боронити нашу демократію й годувати тих, хто залишився голодним по всьому світу через звірства росії… Американські фермери розуміють, що путінська війна заблокувала найважливіші джерела продовольства».
Байден зазначив, що через війну мільйони тонн українського зерна не йдуть на експорт. «Якщо ці тонни не потраплять на ринок, дуже багато людей в Африці помруть з голоду, бо це єдиний постачальник для низки африканських країн».
Він додав, що США мають продовжувати інвестувати в американських фермерів. А також розповів про заходи, спрямовані на нарощування внутрішнього виробництва продовольства, зниження цін на продукти та збільшення постачань у країни, які відчувають дефіцит унаслідок війни.
Байден додав: його адміністрація «може бути впевнена, що американський експорт сільськогосподарської продукції заповнить проґалину в українських поставках».
Як прогнозує видання, цього року ціни на продовольство зростуть на 22,9%, на пшеницю – на 40%.
Як писав Львівський портал, росіяни продовжують красти зерно з тимчасово окупованих українських територій і везти на територію рф і Криму.
Нещодавно в ООН заявили, що росіяни вже встигли вивезти з окупованих регіонів України щонайменше 400 тисяч тонн зерна. Очільник української місії в ОБСЄ каже, що росія, крадучи зерно, йде слідами сталіна.
Водночас станом на початок травня росія заблокувала в українських портах майже 4,5 мільйона тонн зерна.
За даними української розвідки, викрадене російськими військовими зерно з тимчасово окупованих регіонів України вже перебуває в Середземному морі. Найімовірніше, його рф хоче доставити в Сирію, а звідти – в інші країни Близького Сходу.
Додамо, що в березні ООН зафіксувала ріст цін на продукти на понад 12%. Це стало рекордом із 1990 року.
Стрімкий ріст цін та перебої з поставками зерна поставили під загрозу ситуацію продовольством у країнах Близького Сходу, Африки та деяких регіонах Азії, де населення постійно недоїдає, і де мільйони людей виживають завдяки хлібу, який вони отримують за субсидіями, та дешевої локшини.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Наталя Дуляба