До кінця 2022 року Канада збільшить експорт енергоресурсів на 7%, аби допомогти перекрити короткотермінові втрати, що виникли на світовому ринку через обмеження імпорту російської нафти й газу. Про це пише Укрінформ із посиланням на Міністерство природних ресурсів Канади.
«Реагуючи на запити від союзників про допомогу у подоланні дефіциту, спричиненого конфліктом в Україні, канадська промисловість спроможна поступово збільшити експорт газу та нафти в 2022 році на 300 тис. барелів на добу. Мета цього – замінити російську нафту й газ, не збільшуючи глобальних шкідливих викидів», – йдеться у поширеній заяві.
За словами міністра природних ресурсів Канади Джонатана Вілкінсона, «наші європейські друзі та союзники потребують, аби Канада та інші збільшили свої зусилля».
«Вони кажуть нам, що потребують нашої допомоги у відмові від російської нафти й газу в короткотерміновій перспективі, одночасно пришвидшуючи перехід до інших джерел енергії на континенті. Канада має унікальну можливість допомогти з обома завданнями. Ми продовжимо співпрацювати із нашими міжнародними партнерами над підтримкою міжнародних енергетичних ринків та пришвидшенням переходу до інших джерел енергії», – сказав Вілкінсон після завершення саміту Міжнародного енергетичного агентства.
Зауважимо, що торік Канада щодня експортувала близько 4 мільйонів барелів сирої нафти. Однак нафтодобувна промисловість країни нині працює майже на піку своїх можливостей і значно наростити обсяги виробництва швидко не спроможна.
Як писав Львівський портал, Україна переконує західних партнерів ввести повне ембарго на поставки нафти та газу із росії.
Про заборону імпорту російських енергоносіїв оголосили у США й Великій Британії. Уряд Австралії також ухвалив рішення щодо заборони імпорту нафти, газу, вугілля та нафтопродуктів з росії через її агресію проти України.
Тим часом канцлер ФРН Олаф Шольц заявив, що Німеччина не готова прямо зараз запровадити енергетичне ембарго.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Наталя Дуляба