Міністерство охорони здоров’я України відправило у регіони 20 тисяч флаконів Ремдесивіру – противірусного препарату, який застосовують при лікуванні хворих на коронавірус у стаціонарах. Львівщина отримала 1204 флакони. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі МОЗ.
Ремдесивір (торговельна назва Veklury) – синтетичний противірусний препарат, який застосовують для лікування хворих на коронавірус у стаціонарах. Його використання затверджене у відповідних протоколах МОЗ України.
Цей препарат за державні кошти закуповує держпідприємство «Медичні закупівлі», після чого МОЗ його розподіляє між регіонами. Наприкінці 2021 року Україна уклала угоди на поставку трохи більше 20 тисяч та майже 44 тисячі одиниць Ремдесивіру (100 мг). Загалом медикаменти обійшлися у 18,7 млн грн.
Першу партію, 20 тисяч флаконів Ремдесивіру, вже привезли в Україну і розподілили між областями. Львівщині зараз дісталось 1204 флакони.
Наступну поставку Ремдесивіру, 43 711 флаконів, в Україні очікують у лютому.
Зауважимо, що самостійно придбати Ремдесивір в аптеках є практично неможливо, адже препарат в Україні досі не пройшов усі необхідні реєстраційні процедури. Але законодавство дозволяє «Медичним закупівлям» на замовлення МОЗ його централізовано купувати з-за кордону.
Водночас у мережі можна натрапити на оголошення, в яких пропонують придбати препарат Ковіфор (діюча речовина – ремдесивір). Вартість упаковки зі шести флаконів по 100 мг становить 10 800 грн, тобто по 1968 грн за флакон. Виробник – Індія.
Скриншот зі сайту, де пропонують придбати препарат
Тому найбільша надія covid-хворих, які потрапили в стаціонар, – на те, що цей чи інші п’ять препаратів, дозволених для лікування коронавірусу, будуть доступні у лікарні.
Дізнатися, чи є Ремдесивір у конкретному медзакладі, можна за цим посиланням. У спеціальній базі перейдіть на вкладку «залишки», після цього у списку оберіть «ліки для запобігання Covid-19», а серед переліку товарів – Ремдесивір.
Згідно з даними Медзакупівель України, станом на 17-19 січня у лікарнях на Львівщині було лише 168 флаконів цих ліків. І вони були наявні лише у:
- Самбірській центральній райлікарні,
- Стебницькій міській лікарні,
- 1-ій лікарні Львова,
- 8-ій лікарні Львова,
- львівському ОХМАТДИТі,
- Винниківському госпіталі,
- Львівській обласній клінічній лікарні,
- Пустомитівській ЦРЛ,
- Сокальській ЦРЛ.
Що відомо про Ремдесивір
Як пише Радіо Свобода, в Євросоюзі схвалили шість препаратів для лікування хворих на коронавірус, в США – лише один і йдеться саме про Ремдесивір американського виробника Gilead Sciences. Ці медикаменти стали одними з перших, які сертифікували ще наприкінці 2020 року.
Як і інші противірусні препарати, Ремдесивір допомагає імунній системі почати боротися із вірусом, уповільнюючи його розмноження.
Компанія Gilead Sciences уклала конфіденційні ліцензійні угоди з дев’ятьма генеричними виробниками в Індії, Пакистані та Єгипті, які мають право виготовляти та постачати відповідний препарат до 127 країн. Кінцева ціна Ремдесивіру для генеричних версій стартує від 320 доларів за курс. Україна входить до цих ліцензій на генеричний Ремдесивір і має можливість закупити лікарський засіб за ушестеро нижчою ціною.
У вересні 2021 року у МОЗ казали, що за проведеними закупівлями вартість одного флакону Ремдесивіу становила 333,87 грн, тоді як під час першої поставки восени 2020-го – 687,6 грн за флакон.
Загалом за протоколами МОЗ для лікування коронавірусу в українських лікарнях застосовують Дексаметазон, Ремдесивір, Тоцилізумаб, Ритонавір (компанії Pfizer) та Молнупіравір. При цьому такі препарати не рекомендують використовувати до госпіталізації, адже виробники здебільшого звітують про ефективність ліків у важких випадках.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Наталя Дуляба