В Україні 80% усіх госпіталізованих з COVID-19 пацієнтів залежні від кисню. Про це повідомив міністр охорони Віктор Ляшко під час брифінгу 28 жовтня.
За його словами, на сьогодні жодна лікарня в країні не залишена без кисню.
«Споживання кисню зросло у 5-6 разів на одного пацієнта, госпіталізованого з «Дельтою». За добу споживають понад 330 тонн рідкого кисню та 6 800 балонів кисню. І це без урахування автономних джерел кисню, які встановлені у 280 закладах охорони здоров’я», – зазначив Ляшко.
Зараз у 480 лікарнях, які надають медичну допомогу хворим із COVID-19, розгорнуто понад 70 тисяч ліжок для пацієнтів, з яких із киснем – понад 66 тисяч.
67% ліжок зайняті пацієнтами з підозрою або підтвердженим COVID-19. Водночас реальна зайнятість ліжок з киснем пацієнтами, які потребують кисневої терапії, складає 50%.
У 46 із 480 лікарень, а це близько 10%, ліжка з киснем вже зайняті на 100%. У 193 лікарнях (40% від усіх ковідних лікарень) ліжка з киснем зайняті на 75%. Решта 60% закладів не мають критичного навантаження, запевняє Ляшко.
Однак міністр запевняє, що жоден пацієнт та жодна лікарня у країні не залишені без кисню.
«У певних лікарнях та регіонах є підвищений попит на кисень, але він контрольований» – говорить він.
Нагадаємо, станом на 26 жовтня ліжка з киснем в Україні були заповнені на 66%. Найвищий показник заповненості зафіксували у Донецькій та Запорізькій областях – 80%.
Натомість на Львівщині станом на 28 жовтня відсоток заповненості ліжок з киснем становить 67,5%.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook
Вероніка Рой