ОСТАННІ НОВИНИ

В Україні зафіксували вже 17 випадків «Дельти»

Ольга Денисяка

|

Головний санітарний лікар України Ігор Кузін повідомив, що в Україні зростає кількість заражень коронавірусом штаму «Дельта»: вже зареєстрували 17 випадків, пише УП.

За його словами, більшість інфікованих – з Києва, окрім того хворих виявили у Закарпатській, Львівській областях.

«Зараз ситуація погіршується: 17 офіційно зареєстрованих випадків. Більшість – на рівні Києва, бо тут кращий доступ до лабораторних потужностей і більше іноземців. Два первинних випадки в нас зареєстровано в Олександрівській лікарні (Києва – УП), п’ять – у Центрі громадського здоров’я. 7 випадків – у Закарпатській області і 3 – у Львівській. Тобто Київ, Львівщина і Закарпаття – три регіони, де офіційно зареєстрована «Дельта», – повідомив Ігор Кузін.

За попередніми даними, майже кожен з цих 17-ти виїжджав за кордон.

«Вони або перетинали держкордон в інкубаційний період, або напередодні хвороби мали візити до Росії чи інших держав. Також, здається, два випадки пов’язані з тим, що люди повернулись з непідконтрольних уряду територій – Донецької та Луганської області», – каже головний санлікар.

Однак деякі випадки не пов’язані з перетином державного кордону. Тобто «Дельта» поступово поширюється в межах України.

Кузін зазначив, що чотири країни, з якими межує Україна, вже зареєстрували в себе «Дельту» – це Росія, Польща, Румунія, Словаччина. Інформацію з Угорщини та Білорусі зараз перевіряє Всесвітня організація здоров’я.

«У середньому «Дельта» заміщує штами, що вже циркулюють на території країни, за 4 тижні. Це доволі швидко. Він (штам) справді є на 50% більш трансмісивним, тобто швидше передається. Він призводить до більшої кількості госпіталізацій – майже у 2,6 разів частіше за “Альфу” і до більшої потреби в невідкладній допомозі – приблизно в 1,6 разів», – сказав Кузін.

Також він заявив, що вакцина діє на штам «Дельта» не так ефективно.

«Є дослідження, які показують, що цей штам може знижувати сумарну ефективність вакцини – як однієї дози, так і двох», – додав він.

Як повідомляв Львівський портал, у Києві помер перший пацієнт, в якого виявили штам коронавірусу «Дельта».

Перші випадки зараження штамом «Дельта» в Україні зафіксували наприкінці червня. Його діагностували у 66-річної жінки та 16-річної дівчини, які приїхали з Росії. Нещодавно до цього списку додались ще дві людини, які теж привезли «Дельту» з Росії.

Нагадаємо, на Львівщині  також нещодавно підтвердили перші випадки інфікування штамом коронавірусу «Дельта». Усіх хворі вже одужують.

Детальніше про нові симптоми цього штаму і чи захищає від нього вакцинація, читайте за цим посиланням.

Зазначимо, науковці кажуть, що через поширення штаму «Дельта» в Україні існує загроза «вибухового» росту захворюваності на Covid-19.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *