ОСТАННІ НОВИНИ

У Львівському перинатальному центрі відкрили новий корпус

Наталя Дуляба

|

У Львівському обласному перинатальному центрі, що у Львові на вул. Дж. Вашингтона, запрацював новий корпус – гінекологічне відділення. Таким чином медзаклад лише тепер запрацював на повну потужність після реконструкції, яка розпочалась ще у 2013 році. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі Львівської облради.

Урочисто новий корпус перинатального центру у Львові відкрили у вівторок, 6 липня. У ньому розміщене гінекологічне відділення, відділення патології вагітності, консультативно-поліклінічне відділення, центр підтримки лактації і грудного вигодовування, а також супровід вагітних. Загалом тут облаштовано 154 ліжкомісця.

«Гінекологічне відділення передбачає 80 ліжок, де пацієнти матимуть змогу обстеження, корекції різних гінекологічних проблем і, звичайно, збереження ранніх етапів вагітності», – розповіла керівниця медзакладу Марія Малачинська.

У новому корпусі провели ремонт, закупили необхідне обладнання й медичну техніку. За даними ЛОДА, загалом у всі роботи вклали понад 170 млн грн. Це були кошти з державного та місцевого бюджетів.

Тепер Львівський перинатальний центр запрацює на повну потужність та надаватиме усі види восокоспеціалізованої гінекологічної допомоги мешканкам не лише Львова та області, а й всього Західного регіону.

Зазначимо, що реконструкцію перинатального центру  у Львові почали ще у 2013 році, втім через брак фінансування роботи затягнулись на роки. Першу чергу будівництва повноцінно запрацювала влітку 2018 року. Після цього у медзакладі взялися відновлювати інший, гінекологічний, корпус.

Відкрити новий гінекологічний корпус медзакладу обіцяли відкрити у січні-лютому 2021-го, однак цей процес відтермінувався дотепер.

Загалом на реконструкцію Львівського перинатального центру витратили 333,7 млн грн, із яких 137,6 млн грн – із бюджету області. Решта коштів – із держбюджету.

Нагадаємо, що перинатальний центр у Львові є одним з основних медичних закладів охорони здоров’я матері та дитини на Львівщині. Тут не лише приймають пологи, а й надають кваліфіковану допомогу жінкам із загрозою переривання вагітності та передчасними пологами.

До прикладу, у медзакладі успішно виходили трійню, що народилась на 32-33 тижні вагітності, вага немовлят становила менше 1,5 кг.

Із часу відкриття першої черги у 2018-му у Львівському обласному перинатальному центрі народились 15 779 дітей.

Додамо, що на початку 2020 року Львівський перинатальний центр очолила Марія Малачинська. Незабаром після цього до медзакладу приєднали ще Центр репродуктивного здоров’я.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Фото: ЛОР, ЛОДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.