ОСТАННІ НОВИНИ

У Львівській облраді вимагають звіту від скандального посадовця

Ольга Денисяка

|

У Львівській обласній раді вимагають звіту діяльності комунального підприємства ЛОР «Реставрація та управління замками і палацами Львівщини» та його керівника Валерія Потюка. Про це у Facebook повідомив заступник голови ЛОДА та депутат Львівської облради Юрій Холод.

Депутат зазначив, що зареєстрував відповідне звернення про публічний звіт Валерія Потюка на найближчій сесії Львівської обласної ради.

«Вимагаю публічного звіту керівника комунального підприємства  «Реставрація та управління замками і палацами Львівщини» за останні 5 років роботи. Сьогодні зареєстрував відповідні звернення про публічний звіт Валерія Потюка на найближчій сесії Львівської обласної ради. Вважаю, що це має бути окреме питання порядку денного», – заявив Холод.

Також він зазначив, що це підприємство обласної ради останнім часом часто фігурує у скандалах, пов’язаних з пам’ятками Львівщини. Зокрема, у скандалі з Миколаївською фортецею.

«У них воно переважно є противником думки цілої пам’яткоохоронної спільноти області, консультативної ради та Департамент архітектури та містобудування Львівської ОДА. Йдеться і про Миколаївську фортецю, і про інші об’єкти. Натомість, невідомими лишаються факти (якщо такі є) збереження і реставрації спадщини, для чого, відповідно до назви і статуту, створене це підприємство 14 років тому», – пояснив депутат.

Зазначимо, що йдеться про Миколаївську фортецю – комплекс історичних споруд фортеці XIX-XX ст., який складається з 21 об’єкта. Пам’яткоохоронці забили на сполох через те, що її хочуть знищити заради облаштування піщаного кар’єру. Після розголосу справи у ЛОДА ініціювали надання цьому об’єкту пам’яткоохоронного статусу, для чого розпочалось виготовлення необхідної документації.

За неофіційною інформацією, добувати пісок на місці Миколаївської фортеці хоче приватна фірма «Західінвест-партнери». Аби реалізувати цю бізнес-ідею, нібито залучили директора комунального підприємства облради «Реставрація та управління замками та палацами Львівщини», що розробив і надіслав у Мінкульт документацію, якою стверджує, що цей об’єкт не є пам’яткою. При цьому пам’яткоохоронці обвинувачують посадовця у підробці підпису доктора наук Андрія Гречила.

У департаменті архітектури і містобудування ЛОДА кажуть, що дізнавшись про цей факт, вищезгаданий Андрій Гречило звернувся у поліцію, а вона своєю чергою відкрила кримінальне провадження.

Зауважимо, що одним із борців за Миколаївську фортецю є відомий на Львівщині пам’яткоохоронець і новоспечений керівник управління охорони об’єктів культурної спадщини ЛОДА Василь Петрик. Нещодавно стало відомо, що проти нього відкрили кримінал нібито через розкрадання бюджетних коштів.

Сам Василь Петрик всі звинувачення відкидає і каже, що таким чином на нього тиснуть бізнесмени-лобісти піщаного кар’єру на території пам’ятки. Про деталі справи – за цим посиланням.

Зазначимо, що 16 червня рішенням Галицького райсуду Львова пам’яткоохоронця та очільника управління охорони культурної спадщини ЛОДА Василя Петрика взяли під варту з можливістю внесення застави розміром 567 тисяч гривень.

Відразу після рішення суду у Львові ініціювали збір коштів на заставу. Необхідну суму, зокрема й завдяки небайдужим, вдалося зібрати менш ніж за добу. Відтак вже 17 червня Василь Петрик вийшов зі СІЗО під заставу.

Довідково: Миколаївська фортеця є єдиним в Україні зразком австрійських фортифікацій XIX-XX століття і дотепер збереглась на 95%.

У часи І Світової війни фортеця була складовою розгалуженої мережі фортифікацій Австро-Угорської імперії на території Галичини. Пізніше її використовували бійці УПА. Споруда налічувала щонайменше 23 польові укріплення, вісім батарей та близько 40 км підземних переходів і могла розмістити близько 10 тисяч людей.

Споруди Миколаївської фортеці розташовані на території площею 24 га. Земельні ділянки вже перейшли у приватну власність. Активісти й пам’яткоохоронці переконані, що це вдалося зробити завдяки фальсифікації документів, тому домагаються вилучення ділянок із приватних рук.

Запаси піску на території Миколаївської фортеці експерти оцінюють в 1,4 млрд грн.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *