Спеціальні рейдові групи спіймали на території Львівської області десятьох паліїв сухостою. Всіх їх чекатиме штраф. Про це Львівському порталу повідомили у Головному управлінні ДСНС Львівщини.
Рятувальники кажуть: як тільки на Львівщині потепліло, вмить активізувались палії сухої трави. Люди спалюють сухостій на своїх присадибних ділянках, у полях. З початку 2021 року на території області зафіксували 325 таких пожеж, які знищили понад 65 га землі.
Відтак свою роботу розпочали спеціальні рейдові групи, аби виявити порушників-паліїв. До їхнього складу увійшли рятувальники, екологи, поліцейські та представники місцевого самоврядування.
Під час перевірок на території Львівщини рейдові групи спіймали на «гарячому» десятьох паліїв сухої трави.
«Підійшовши до порушників із зауваженням щодо вчинення протиправних дій, прозвучало прогнозоване пояснення: вони не знали. Але незнання закону не звільняє від відповідальності, за що на горе-господарів було складено протоколи. Основною причиною займань сухої трави є порушення правил пожежної безпеки при проведенні господарських робіт та безвідповідальність господарів. Хочемо ще раз нагадати, що за спалювання трави передбачена адміністративна, а також кримінальна відповідальність», – наголошують у ДСНС.
Всі 10 адмінпротоколів складено за:
- ст. 77-1 КУпАП (самовільне випалювання рослинності або її залишків) – 7 протоколів;
- ст. 82 КУпАП (порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації) – 2 протоколи;
- ст. 152 КУпАП (порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів) – 1 протокол.
На цьому рейдові групи не зупиняють свою роботу на Львівщині. Перевірки відбуватимуться й надалі, а всіх виявлених порушників обіцяють штрафувати.
Зауважимо, що спалювання сухої трави, чагарників, сміття та іншої рослинності є заборонене! Внаслідок пожеж знищується не лише суха рослинність та її залишки, але й насіння і коріння живих рослин, пошкоджуються нижні частини дерев і кущів, руйнується гумус, гинуть ґрунтоутворювальні організми та бактерії. Вогняна стихія поглинає на своєму шляху все живе – гинуть комахи, молодняк звірів та птахів.
Торік Верховна Рада у 18 разів збільшила розмір штрафів за спалювання сухої трави. Так, за таке порушення, вчинене на будь-якій території, громадянин замість 170 грн штрафу тепер сплачує 3060 грн. А за підпал сухостою на території природно-заповідного фонду штраф становить від 6120 до 30 600 грн.
Палії на Львівщині зазвичай активізовуються, як тільки сходить сніг. Цьогоріч перші пожежі сухостою рятувальники загасили 4 березня. При цьому вогнеборцям щодня доводиться гасити від кількох десятків до сотні таких пожеж. Так, наприклад 27 березня надзвичайники ліквідували 102 займання сухостою.
Як писав Львівський портал, торік в області спіймали 171 палія сухої трави, яких оштрафували загалом на понад 62 тисячі грн. Втім збільшені штрафи сплатили лише 11 осіб.
Тим часом у 2019 році пожежі сухостою на Львівщині завдали збитків довкіллю щонайменше на 13 мільйонів гривень.
Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.
Наталя Дуляба