ОСТАННІ НОВИНИ

Жінки становлять майже половину кандидатів на цьогорічних місцевих виборах

Вероніка Рой

|

На цьогорічних місцевих виборах в Україні 44,2% кандидатів – це жінки. Найбільше жінок балотується до районних та обласних рад, а найменше – на посаду міських голів. Про це пише Громадське з посиланням на громадянську мережу «ОПОРА».

 

Загалом 55,5% кандидатів на місцевих виборах є чоловіками. Стать ще 0,3% кандидатів не вдалося встановити через роздруківки у документах.

Ось такий гендерний розподіл кандидатів на місцевих виборах в Україні:

Реклама партнерів
  • до обласних рад: 57% – чоловіки, 43,1% – жінки;
  • до районних рад: 56% – чоловіки, 44% – жінки;
  • до рад громад з кількістю виборців понад 10 тисяч: 54,8% – чоловіки, 45% – жінки;
  • до громад із кількістю виборців до 10 тисяч: 56,1% – чоловіки, 44% – жінки;
  • на посаду міських голів: 83,7% – чоловіки, 16% – жінки.

Серед політичних сил відсоток жінок у списках кандидатів практично однаковий і коливається від 42% до 46%, зазначають в «ОПОРІ». Найбільший відсоток жінок у «Радикальній партії Олега Ляшка», та найменший – у «партії Шарія».

Зазначимо, що місцеві вибори в Україні відбудуться в останню неділю жовтня – 25 жовтня. Офіційно виборча кампанія стартувала ще 5 вересня.

Голосувати цьогоріч українці будуть в умовах карантину. В усіх виборців перевірятимуть температуру, на входах встановлять антисептики, приміщення дільниць регулярно дезінфіковуватимуть. До одного столу для видачі бюлетенів рекомендують підходити не більше ніж 3 особам. Також українцям рекомендують мати зі собою власну ручку і не брати на дільницю дітей.

Якщо у виборця температура тіла перевищуватиме 37,2°С та/або будуть симптоми респіраторних захворювань, то він зможе проголосувати, але винятково в відокремленій кабіні. Бюлетень теж доведеться вкидати в окрему скриньку.

В РНБО вже заявили, що ці місцеві вибори будуть «одні із найскладніших за весь час незалежності».

На Львівщині створять 2126 виборчих дільниць. Мешканці області голосуватимуть на бюлетенях, що матимуть відразу п’ять різних кольорів. Колір бюлетеня залежатиме від рівня ради. Детальніше – за цим посиланням.

Як писав Львівський портал, у липні Верховна Рада України змінила виборче законодавство і затвердила нові бюлетені. Серед змін – зменшення розміру застави для кандидатів. Так, раніше претендент на посаду міського голови Львова мав заплатити 1 млн грн застави, а тепер – трохи більше 120 тисяч грн.

Також виборці тепер по-іншому будуть заповнювати бюлетені. Як це правильно робити, дивіться у короткому відеоролику.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...