ОСТАННІ НОВИНИ

Верховна Рада змінила виборче законодавсто

Ольга Денисяка

|

Верховна Рада прийняла закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення виборчого законодавства». Про це йдеться на сайті парламенту, передає Львівський портал.

 

Як йдеться у пояснювальній записці, метою закону є усунення прогалин та неузгодженостей, кореляція строків, спрощення виборчих процедур та їх уніфікації для забезпечення дотримання міжнародних стандартів проведення виборів.

Серед змін є такі:

  • закон встановлює, що позачергові місцеві вибори, проміжні, перші, додаткові, проводитимуться двічі на рік – в останню неділю березня та останню неділю жовтня;
  • планується запровадження можливості використання у виборчому процесі електронних сервісів та інноваційних технологій;
  • розмір застави кандидатів знизили у 9 разів;
  • парламент залишив бар’єр для кандидатів за відкритими списками на рівні 25% для місцевих виборів;
  • встановлено межу для самовисування у 10 тис. населення (партизація), у містах з більшим населенням буде пропорційна система з відкритими списками;
  • змінена форма виборчого бюлетеня;

(Зразок виборчого бюлетня)

Також вносяться зміни до Кримінального кодексу щодо вдосконалення низки статей, які захищають виборчі права громадян.

Зокрема, перешкоджання вільному здійсненню виборцем, учасником референдуму свого виборчого права або права брати участь у референдумі, перешкоджання діяльності члена виборчої комісії чи члена комісії референдуму, члена ініціативної групи референдуму або офіційного спостерігача при виконанні ними своїх повноважень чи здійсненні своїх прав, поєднані з обманом або примушуванням, – караються обмеженням волі на строк до 3 років або позбавленням волі на той самий строк.

Зазначимо, що раніше застава на місцевих виборах зросла в 40 разів. Кандидати у мери Львова мають внести 1 млн грн.

Як повідомляв Львівський портал, Верховна Рада призначила чергові місцеві вибори в Україні на 25 жовтня 2020 року.

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.