ОСТАННІ НОВИНИ

Львівська опера цими вихідними святкуватиме своє 120-річчя

Соломія Головіна

|

Львівська національна опера запрошує на святкові гранд-концерти 3 та 4 жовтня з нагоди свого 120-річчя. Про це Львівському порталу повідомили у пресслужбі театру.

 

Саме в день народження театру,  4 жовтня, перед концертом відбудеться урочиста академія із привітаннями перших осіб держави. Програма гранд-концертів укладена із фрагментів світової класики та української музики – з опер Р. Ваґнера, Дж. Пуччіні, Ш. Гуно, Дж. Верді, К. Данькевича, Ю. Мейтуса, М. Скорика, Є. Станковича, прем’єри яких стали вагомими музичними подіями впродовж 120-річної історії театру.

Участь беруть солісти Львівської національної опери: Олеся Бубела, Любов Качала, Дар’я Литовченко, Людмила Осташ, Людмила Савчук (сопрано), Тетяна Вахновська (мецо-сопрано), Олег Лановий, Василь Садовський (тенори), Орест Сидір, Роман Страхов (баритони), Юрій Трицецький (бас), а серед запрошених виконавців: Ольга Кульчинська – запрошена солістка Метрополітен-опера, Національної опери у Парижі, Оперного театру Цюриха, Оперного театру Рима, Баварської державної опери (сопрано), Валентин Дитюк (тенор) та Сергій Магера (бас) – солісти Національної опери України імені Т. Шевченка. Концерт відбудеться у супроводі хору та оркестру Львівської національної опери. Диригент – Іван Чередніченко. Хормейстер – Вадим Яценко. Сценографія – Тадей Риндзак. Художник світла – Дмитро Ципердюк. Режисер – Василь Вовкун.

Реклама партнерів

У рамках святкувань театр готує також грандіозну оперну прем’єру, яка жодного разу не ставилася на сцені Львівської опери, «Турандот» Дж. Пуччіні. Її планують представити 20 листопада.

Події до 120-річчя Львівської національної опери:

3 жовтня 14:00, Дзеркальна зала

МетаМОРФОза: фантазії Г. Семирадського у львівській куртині «Парнас»

Лекція мистецтвознавця Івана Дудича

Несподіваний погляд на славетну декоративну завісу театру «Парнас» художника та дослідника метеликів Генріха Семирадського

У співпраці з Музично-меморіальним музеєм Соломії Крушельницької

Вхід за запрошеннями, які можна отримати в касі театру

3 жовтня 18:00, Глядацька зала

Святковий Гранд-концерт до 120-річчя Львівської національної опери

У виконанні солістів Львівської національної опери та запрошених співаків прозвучать найвідоміші фрагменти світової класики та української музики, прем’єри яких стали вагомими музичними подіями впродовж 120-річної історії театру.

Квитки – https://widget.kontramarka.ua/uk/widget182site11084/widget/event/100120522

4 жовтня 10:30, Коридор першого балкону

Відкриття виставки давніх листівок із зображенням Львівської опери

Як виглядав театр під час будівництва та у перші роки після відкриття – понад 100-літню панораму Львівської національної опери відкриють для Вас раритетні фотографії та поштівки із приватної колекції Олександра Коробова.

Вхід за запрошеннями, які можна отримати в касі театру

4 жовтня 11:00, Дзеркальна зала

120 років історії Львівської національної опери

Лекційний екскурс етапами розвитку театру представлять музикознавиці Любов Кияновська, Роксолана Гавалюк, Лілія Назар-Шевчук і театрознавиця Світлана Максименко

Вхід за запрошеннями, які можна отримати в касі театру

4 жовтня 17:00, Глядацька зала

Урочиста академія та святковий гранд-концерт

до 120-річчя Львівської національної опери

У виконанні солістів Львівської національної опери та запрошених співаків прозвучать найвідоміші фрагменти світової класики та української музики, прем’єри яких стали вагомими музичними подіями впродовж 120-річної історії театру

Квитки – https://widget.kontramarka.ua/uk/widget182site11084/widget/event/100120585

Довідка:

Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької входить до числа найкрасивіших оперних театрів Європи. Будівля є одним із найвпізнаваніших культурних архітектурних брендів нашої держави, завдяки неповторному оздобленню як і ззовні, так і в інтер’єрі, що поєднує різні неокласичні стилі. Головна тема декору, живопису та скульптури в оздобленні театру – тріумф мистецтва, життя, любові.

Побудований театр в останні роки ХІХ століття за проєктом архітектора Зиґмунта Ґорґолевського, який на той час втілив ряд новацій, серед яких – спорудження бетонного фундаменту, електричне освітлення, здійснене фірмою «Сіменс-Гальске» (Siemens & Halske), протипожежна система приміщення. Відкриття Львівської опери відбулося 4 жовтня 1900 року.

До його 100-ліття, у 2000 році Львівській національній опері було присвоєно ім’я славетної української співачки Соломії Крушельницької. Архітектура театру, високий художній рівень спектаклів, який, завдяки поєднанню міцного професіоналізму акторського складу й неповторної школи сценографії, стали тими критеріями, які дозволили Львівському національному академічному театрові опери та балету ім. С. Крушельницької стати першим театром України, що ввійшов у престижну міжнародну музичну асоціацію «Opera Europa» (2008 р.) та в Міжнародну організацію танцю при ЮНЕСКО (2017 р.).

Дізнавайтеся першими найважливіші і найцікавіші новини Львова – підписуйтеся на наш Telegram-канал та на сторінку у Facebook.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...