ОСТАННІ НОВИНИ

В Україні відзначають Поливаний понеділок

Соломія Головіна

|

В Україні 20 квітня відзначають Поливаний понеділок – другий день Великодніх свят, понеділок після Великодня. Його називають обливаним, бо цього дня, за стародавнім звичаєм, поливання водою символізує духовне весняне очищення.

 

Поливаний понеділок відкриває Світлий (або Великодній) тиждень, де кожен день ще зі слов’янських часів мав свою назву: понеділок – поливаний, вівторок – купалища, середа – хороводниця, Навський четвер, п’ятниця – прощена, субота – хороводниці, неділя – поминальна.

Раніше в Поливаний понеділок обливали переважно незаміжніх дівчат – це робили їхні залицяльники як прояв своєї симпатії та прихованої любові. Облити водою жінку означало «очистити її», а незаміжню дівчину – «наділити ще більшою красою та здоров’ям».

Наші предки цього дня занурювалися у водойми, обливали домашніх тварин та цінні речі. Вони вірили, що такі ритуали принесуть багатство та удачу.

Загалом Поливаний понеділок у різних містах святкують по-своєму (і все-таки переважно у західних областях). Із часом це свято стало одним з найулюбленіших серед молоді.

Нагадаємо, через поширення коронавірусу в Україні продовжили карантин до 24 квітня. Уряд із 6 квітня посилив карантинні обмеження. Відтак забороняється: переміщення групою осіб більш ніж дві особи; перебування в громадських місцях без вдягнутих засобів індивідуального захисту; перебувати на вулиці без документів, що посвідчують особу тощо. Окрім цього, під час карантину забороняється виходити з дому пенсіонерам. 

Як відомо, перед Великоднем вірян закликали залишатися вдома на Великдень і дивитися онлайн-трансляції святкових богослужінь.

За інформацією поліції, загалом в святкових богослужіннях взяли участь 130 тисяч українців. Було зафіксовано 19 випадків порушень карантинного режиму по всій країні під час великодніх служб. Зокрема, у Почаївській лаврі (Московський патріархат) на Тернопільщині божественна літургія відбулася за участі значної кількості вірян, які не дотримувалися дистанції.

Також Львівський портал інформував, що у Святогірській лаврі (Московський патріархат) на Донеччині натовп вірян зустрічав Великдень без дистанції та масок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *