ОСТАННІ НОВИНИ

На Львівщині стартує опалювальний сезон. Новий Розділ та Новояворівськ – «в прольоті»

Соломія Головіна

|

У Львівській області через погіршення погоди стартує опалювальний сезон, однак у Новому Роздолі і Новояворівську і далі залишаються проблеми із запуском тепла. Про це сьогодні, 29 жовтня, під час апаратної наради повідомив директор департаменту житлово-комунального господарства ЛОДА Назарій Романчук, передає кореспондент Львівського порталу.

 

«Станом на сьогодні у зв‘язку з погіршенням погоди буде підписано розпорядження про початок опалювального сезону на території Львівщини. 12 територій вже прийняли своє розпорядження про початок опалювального сезону для населення, ще 14 – для закладів бюджетної сфери. На сьогоднішній день всі системи повністю готові до запуску тепла. Залишається два проблемних міста – Новий Розділ та Новояворівськ, де зараз є проблеми зі запуском тепла», – сказав посадовець.

Він нагадав про напрацьований механізм на умовах співфінансування для погашення кількамільйонного боргу зі зарплати працівникам ТЕЦ.

«Половина – кошти обасного резервного фонду, решта – із місцевих бюджетів… Було вирішено надати поворотну фінансову допомогу місцевим бюджетам, щоб вони скерували її компанії «Гарант Енерго М», яка управляє двома ТЕЦ, для погашення 11 млн грн боргу зі зарплати», – сказав Назарій Романчук.

При цьому чиновник зауважив, що Новояворівська ТЕЦ вже повністю готова до опалювального сезону і системи наповнені водою. А ось у Новому Роздолі, за його словами, ситуація гірша, тому що там практично не проводилося ніяких підготовчих заходів.

Водночас Назарій Романчук звинуватив депутатів міськради Нового Роздолу у саботажі процесу запуску опалювального сезону.

«Ми розуміємо, що є певні важелі впливу, які колишні керівники ТЕЦ мають на цих депутатів на частину працівників ТЕЦ», – додав він.

Нагадаємо, на початку 2018 року у Львові затримали службовців Новояворівської ТЕЦ (ТОВ «Енергія-Новояворівськ»), Новороздільської ТЕЦ (ТОВ «Енергія-Новий Розділ») і ТОВ «Енергія». Їх підозрюють у заволодінні 300 млн кубометрів природного газу на понад 1,4 млрд грн. Згідно з даними Єдиного державного реєстру юросіб, кінцевими бенефіціарами всіх трьох компаній є нардепи від БПП Ярослав і Богдан Дубневичі.

Згодом Новояворівську й Новороздільську ТЕЦ заарештували і передали Національному агентству з питань виявлення, розшуку і управління активів, одержаних внаслідок корупційних та інших злочинів (АРМА). Остання визначила для них нового управителя – «Гарант Енерго М».

Після цього у Новояворівську і Новому Роздолі був зрив опалювального сезону, із ТЕЦ масово звільнялися працівники. Аби повернути людей назад, новий управитель заманював їх премією, розміром у половину зарплати.

Зауважимо, було оголошено новий конкурс для визначення управителя для обох ТЕЦ на Львівщині. Відтак 13 вересня АРМА визначилась з управителями і вирішила: 1) компанію «Альтернатива-Т-XXI» визнати переможцем конкурсного відбору управителя з розподілу електричної енергії, що виробляється на ТЕЦ у м. Новояворівськ (у конкурсі брали участь 3 претенденти); 2) компанію «Альтернатива-Т-ХХІ» визнати переможцем конкурсного відбору управителя з розподілу електричної енергії, що виробляється на ТЕЦ у м. Новий Розділ (у конкурсі брали участь 5 претендентів); 3) продовжити з компанією «Гарант Енерго М» дію договору управління на один рік у частині виробництва електричної енергії та теплової енергії на ТЕЦ у м. Новояворівськ; 4) продовжити з компанією «Гарант Енерго М» дію договору на один рік у частині виробництва електричної енергії та теплової енергії на ТЕЦ у м. Новий Розділ; 5) припинити з компанією «Гарант Енерго М» дію договору управління у частині розподілу електричної енергії, що виробляється на ТЕЦ у м. Новояворівськ; 6) припинити з компанією «Гарант Енерго М» дію договору управління у частині розподілу електричної енергії, що виробляється на ТЕЦ у м. Новий Розділ.

Станом на зараз над Новояворівськом і Новим Роздолом знову нависла загроза зриву опалювального сезону, відтак 60 тисяч мешканців можуть зостатися без тепла. Через це депутати Львівської облради надіслали звернення до прем’єр-міністра України Олексія Гончарука.

Також з резервного фонду обласного бюджету виділено 1 900 000 гривень для здійснення заходів із запобігання виникненню надзвичайної ситуації та недопущення зриву опалювального сезону у містах Новояворівськ та Новий Розділ.

Реклама партнерів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...