У 2019 році Музей народної архітектури і побуту імені Климентія Шептицького відновить 8 об’єктів: сім за кошти Музею та один за кошти бюджету розвитку міста. Про це Львівському порталу повідомили у прес-службі ЛМР.
Вже відреставровано 4 будівлі:
- Возівню з с. Горінчево — драниця
- Кіш комора с. Руське — драниця
- Хлівець с. Вербівець — гонт
- Церкву з с. Стоянів — гонт (за кошти бюджету розвитку ЛМР)
«Щороку ми реставруємо в Музеї в середньому 8 об’єктів за допомогою різних технологій. Дахи двох об’єктів ми покрили драницею, хату з с. Орявчик зараз покриваємо житньою соломою, а хату з с. Оглядів — очеретом. Стоянівська церква раніше була покрита гонтою. Стараємося зберігати і об’єкти, і старі технології, щоб вони не пропадали.
Цього року з бюджету розвитку Львівської міської ради було виділено 500 тисяч гривень на реставрацію Стоянівської церкви. Реставрацію інших об’єктів Музей здійснює власним коштом. На матеріали і оплату працівників йде десь до 1 млн грн», — розповів директор Музею народної архітектури і побуту ім. К. Шептицького Роман Назаровець.
Станом на сьогодні реставрується два об’єкти: хата з с. Оглядів (очерет) та хата з с. Орявчик (солома). Також незабаром планують розпочати роботи на вітряку с. Шилівці та громадському дзвоні с. Комарівка.
Довідка
Минулого року Музей відвідало 184 тисячі осіб (за квитками 156 тис, решта — пільгові категорії, благодійність, парафіяни). До слова, у порівнянні з 2013 роком відвідуваність зросла на 90%.
Музей активно працює із широкими цільовими аудиторіями: виставки (у середньому 12−16 за рік), майстер-класи і презентації народних ремесел (понад 10 пропозицій), масові заходи — фестивалі, спортивні акції, фешн-шоу, театральні вистави, концерти, традиційні масові святкування «Свята хліба», «Дня гарбуза», Дня незалежності, святкування християнських празників «Різдво в гаю» і «Великдень в гаю», які заслужено стали візитною карткою і Музею, і Львова, й України.
Андрій Котенський