ОСТАННІ НОВИНИ

Як зносять незаконну багатоповерхівку на Личаківській

Вероніка Рой

|

У Львові два тижні тому розпочали демонтаж збудованої з порушеннями багатоповерхівки на вулиці Личаківській, 259. Кореспондент Львівського порталу побував на цьому об’єкті та поглянув, як відбувається знесення 7-поверхового самобуду.

 

Роботи із знесення цієї багатоповерхівки відбуваються вже два тижні і триватимуть до Великодня. Станом на сьогодні знесено покрівлю і проводиться руйнація несучих будівельних конструкцій. Також до робіт залучили спеціальну великогабаритну 26-тонну техніку.

«Роботи відбуваються поетапно: знесена покрівля, знесено останній поверх і вже сьогодні працює важка техніка. Зараз зверху працює так званий екскаватор-руйнівник, який поетапно буде опускатися донизу. Тобто, роботи відбуватимуться поверх за поверхом», – зазначив керівник Личаківського відділу державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у Львівській області Ігор Шургот.

Нагадаємо, що рішення знести самочинну багатоповерхівку прийняв Личаківський районний суд ще у 2017 році, однак тривалий час забудовник, ТзОВ «Лідер Моноліт», оскаржував його. Наприкінці 2018 року Восьмий апеляційний адміністративний суд м. Львова не задовільнив апеляцію фірми і також зобов’язав її знести житловий будинок на вул. Личаківській, 259. Цей випадок є першим у Львові, коли Інспекція ДАБК отримала перемогу в суді з позовом про знесення самочинно збудованого об’єкта.

На знесення багатоповерхівки на вул. Личаківській, 259 мерія вже виділяла майже 3 мільйони гривень, а нещодавно додала ще майже півмільйона гривень. Витрачені кошти на демонтаж потім планують стягнути із забудовника.

Зазначимо, що у соцмережах деякі львів’яни неодноразово наголошували, що квартири у цьому будинку було б доцільніше віддати черговикам Львівської міськради, зокрема бійцям АТО. Втім зробити це неможливо через законодавчі проґалини та незадовільний стан самої багатоповерхівки.

Демонтовувати самовільно зведену 7-поверхівку планують до Великодня.

Згідно з даними аналітичної системи YouControl, ТзОВ «Лідер Моноліт» зареєстроване за місцем скандальної багатоповерхівки – на вул. Личаківській, 259. Його засновником є бізнесмен, власник «Львівського холодокомбінату» Богдан Копитко.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.