ОСТАННІ НОВИНИ

Знесення 7-поверхівки на Личаківській: чому квартири вирішили зруйнувати, а не віддати черговикам?

Наталя Дуляба

|

Вперше у Львові взялися зносити 7-поверхівку на вул. Личаківській, 259, яку збудували без необхідних дозволів. У соцмережах деякі містяни неодноразово наголошували, що квартири у цьому будинку було б доцільніше віддати черговикам Львівської міськради, зокрема бійцям АТО. Втім зробити це неможливо через законодавчі проґалини та незадовільний стан самої багатоповерхівки. Про це повідомляє Львівський портал.

 

Як розповів сьогодні, 1 квітня, керівник юридичного відділу Інспекції Держархбудконтролю м. Львова Святослав Кіндратів, такий великий об’єкт у місті зносять вперше. І забудовника не врятував навіть той факт, що багатоповерхівку звели на приватній земельній ділянці.

«Цей будинок був зведений на земельній ділянці, призначеній під будівництво індивідуального житлового будинку, тобто це була присадибна ділянка. Замовник не отримував містобудівні умови та обмеження, будівництво велось без проектної документації, без експертизи та дозвільного документу… Тож суди погодилися з нашою позицією, що цей об’єкт потрібно знести», – зазначив Святослав Кіндратів.

За його словами, взяти на свій баланс багатоповерхівку на Личаківській, 259 міська рада Львова не має законних підстав. Тому найоптимальнішим варіантом є, власне, знесення, адже будинок зараз перебуває у занедбаному стані.

«Жодного законного механізму, який передбачав би можливість передачі цієї будівлі, яка зведена на приватній землі, в комунальну власність міста, на сьогодні немає. Якби на законодавчому рівні це було б можливо, тоді б, напевне, розглядався варіант передачі цього будинку на баланс Львівської міської ради, щоб виділити квартири тим людям, які цього найбільше потребують. Більше того, перед початком робіт із демонтажу було залучено ліцензовану особу, яка провела обстеження всього будинку. Встановлено, що він перебуває у незадовільному стані, фундамент має тріщину, і один кут будинку взагалі похилився, в будь-який момент відбутись руйнування. Тож ця ліцензована особа рекомендувала саме знесення, бо він є непридатним для подальшого використання. Будинок не може нести те навантаження, яке на нього було покладене», – пояснив Святослав Кіндратів.

Нагадаємо, що рішення знести самочинну багатоповерхівку прийняв Личаківський районний суд ще у 2017 році, однак тривалий час забудовник, ТзОВ «Лідер Моноліт», оскаржував його. Наприкінці 2018 року Восьмий апеляційний адміністративний суд м. Львова не задовільнив апеляцію фірми і також зобов’язав її знести житловий будинок на вул. Личаківській, 259. Цей випадок є першим у Львові, коли Інспекція ДАБК отримала перемогу в суді з позовом про знесення самочинно збудованого об’єкта.

На знесення багатоповерхівки на вул. Личаківській, 259 мерія вже виділяла майже 3 мільйони гривень, а нещодавно додала ще майже півмільйона гривень. Витрачені кошти на демонтаж потім планують стягнути із забудовника.

Згідно з даними аналітичної системи YouControl, ТзОВ «Лідер Моноліт» зареєстроване за місцем скандальної багатоповерхівки – на вул. Личаківській, 259. Його засновником є бізнесмен, власник «Львівського холодокомбінату» Богдан Копитко.

Основний вид діяльності компанії вказаний як будівництво житлових і нежитлових будівель, розмір її статутного капіталу становить 4 мільйони гривень.

Як повідомляв Львівський портал, влітку 2016 року на Богдана Копитка чинили замах. У підриві автомобіля підозрювали п’ятьох осіб. Внаслідок вибуху тоді загинули три людини.

Фото: Юрій Сколоздра

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.