ОСТАННІ НОВИНИ

Археологи розповіли про знахідки, які виявили під час дослідження ділянки, де будується Меморіал Небесної Сотні

Юлія Шпак

|

Археологи дослідили ділянку на вулиці Кривоноса, на якій до кінця року повинні спорудити Меморіал Небесної Сотні у Львові. Про це повідомили у «Рятівній археологічній службі».

 

«Попередні обстеження ми провели ще в 2016 році. Тоді, зокрема на верхній терасі, вдалось віднайти поховання XVІІІ ст. Цього року, у квітні, продовжили роботи», – розповідає керівник проекту археолог Микора Шніцар.

Цьогорічні дослідження проведено вже з врахуванням проекту облаштування простору і їх було зосереджено у місці спорудження меморіальної стели на нижній терасі. В результаті археологи зафіксували сліди терасування схилу першої половини ХІХ ст, яке значною мірою відрізнялося від сучасного рельєфу ділянки. Також вдалося виявити залишки викладених з каменю підпірних стінок двох терас. Перед цим ще одну підпірну стінку виявили у 2016 році.

Реклама партнерів

Восени ж археологи здійснювали нагляд за земляними роботами з влаштування фундаментів стели і колон. Під час нагляду зафіксовано яму з людськими останками, у якій виявили рештки шести осіб. Вочевидь, кістки були перепоховані в процесі земляних робіт по терасуванню схилу у ХІХ ст. і можуть бути пов’язані з похованнями на верхній терасі, які виявили раніше.

Нагадаємо, повідомлялося, що вже розпочали облаштовувати громадський простір і встановлювати Меморіал пам’яті Героїв Небесної Сотні на вулиці Кривоноса. Завершити всі роботи мають до 1 лютого. Наразі роботи з будівництва меморіалу виконані на 15%.

Львівський портал повідомляв, що на площі перед кінотеатром ім. О. Довженка на Сихові мерія нещодавно вирішила створити громадський простір, переможця на облаштування якого визначили на всеукраїнському архітектурному конкурсі. «За» також виступили активісти, оскільки вважають площу чи не єдиними місцем у районі для проведення масових заходів та відпочинку.

Втім згодом Львівська обласна рада заявила, що на цьому місці має бути монумент Героям Небесної Сотні. Таку ідею міськрада відхилила, назвавши її політичною.

Згодом засідання виконкому Львівської міської ради зривали активісти, які вимагали звести перед кінотеатром Довженка на Сихові меморіал Героям Небесної Сотні замість запланованого облаштування громадського простору.

Також 6 листопада, у центрі Довженка відбулось громадське обговорення щодо облаштування громадського простору перед кінотеатром. Датльніше про це обговорення можна прочитати у матералі: «Площа розбрату. Як боротьба за меморіал на Сихові перетворилась в абсурд?»

Фото: “Рятівна археологічна служба”.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...