ОСТАННІ НОВИНИ

Рахункова палата заявила про велику кількість питань до «Укрзалізниці»

Омелян Шевчук

|

Рахункова палата планує провести аудит в ПАТ «Укрзалізниця». Про це заявив голова Рахункової палати Валерій Пацкан, передає Liga.net.

 

За словами В. Пацкана, останнім часом виникає дуже багато питань і зауважень до роботи «Укрзалізниці».

«Тільки в цьому році Укрзалізниця вдвічі підвищила ціни на квитки для людей, але якість сервісу, на жаль, суттєво не покращилася. У той же час, навколо Укрзалізниці постійно розгортаються скандали і звинувачення в зловживаннях не припиняються», – зазначив глава Рахункової палати.

Пацкан нагадав, що компанію неодноразово звинувачували у розтраті і необґрунтовано високих цінах закупівель.

«Закупівля вугілля за завищеними цінами, значні витрати на SMM-послуги, захмарні суми на сувенірну продукцію. У Рахунковій палаті, після поновлення її складу, вже піднімалося питання про необхідність проведення аудиту в Укрзалізниці. З огляду на те, що нинішній план аудитів вже затверджений і до кінця року залишається мало часу, обговорюється можливість перевірки цієї компанії в наступному році», – сказав керівник відомства.

Він додав, що багато питань щодо ефективності роботи Укрзалізниці є і у міністра інфраструктури Володимира Омеляна.

«Рахункова палата отримала лист від міністра інфраструктури Володимира Омеляна з проханням провести аудит Укрзалізниці. Постійна критика на адресу товариства не залишилися без уваги міністра, і він також зацікавлений в об’єктивній оцінці по ефективності або неефективності роботи Укрзалізниці», – додав Пацкан.

Зокрема, в міністерстві зазначають, що «Укрзалізниця» нині не в повному обсязі забезпечує перевезення як сировини, так і готової продукції вантажовідправників.

«З огляду на те, що ПАТ Укрзалізниця не в змозі зараз задовольнити потреби клієнтів в необхідних обсягах перевезення вантажів, питання отримання запланованого рівня доходу від перевезень набуває все більшої актуальності. Підкреслюємо, що внаслідок невиконання запланованих обсягів перевезення вантажів зменшується обсяг доходів і виручки суспільства, у свою чергу зменшує рівень податків, які сплачує суспільство до бюджетів різних рівнів», – йдеться в листі Міністерства інфраструктури.

Раніше Львівський портал повідомляв, міністр інфраструктури Володимир Омелян заявив, що на «Укрзалізниці» повний провал структурних реформ, через зацікавлених «друзів». Також стало відомо, що за підсумками 2016 року орієнтовна вартість закупівель ПАТ «Укрзалізниця» в компаній народних депутатів України Ярослава та Боглана Дубневичів складала близько мільярда гривень. Згодом повідомлялося, що зловживаннями Дубневичів в «Укрзалізниці» займеться НАБУ. А тодішній очільник «Укрзалізниці» Войцех Балчун визнав монополію Дубневичів на «залізниці» та перевів стрілки на НАБУ, прокуратуру і СБУ.

Після цього НАБУ дали доступ до документів залізниці для розслідування змови з Дубневичами. Відбулися обшуки у офісі Дубневичів у Львові. Зокрема стало відомо, що мова про корпорацію КРТ, яка співпрацювала з фірмою, що ухилялась від сплати податків.

Після гучних викриттів Омелян назвав «конфліктом інтересів перебування Дубневича на посаді глави транспортного комітету Ради».

Попри те суди заборонили фіскальній службі проводити перевірку компанії братів нардепів. Керівник ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов ухилився від прямого запитання про конфлікт інтересів та мільярдні тендери «Укрзалізниці», які виграють Дубневичі.

Згодом Національне антикорупційне бюро затримало у Львові чотирьох посадовців трьох компаній за підозрою в заволодінні газу на суму понад 1,4 мільярда гривень. Згідно з даними Єдиного державного реєстру юросіб, кінцевими бенефіціарами всіх трьох компаній є нардепи від БПП Ярослав і Богдан Дубневичі.

Суд почав обирати запобіжні заходи затриманим посіпакам Дубневичів за розкрадання 1,4 мільярда

Нещодавно НАБУ виграло у «Укрзалізниці» і Дубневичівсуд щодо протизаконності їх розпилу 151 мільйона.

Варто також додати, що державна компанія «Укрзалізниця» замовила в РФ виготовлення партії медалей «Почесний залізничник».

Загрузка...
Загрузка...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.


Загрузка...